вторник, января 23, 2018

Едгар По: співак «чорної романтики»19 січня народився Едгар Аллан По, наймістичніший письменник, майстер готичної новели, який умів інтригувати і лякати читача. Його роботи сповнені психологічної глибини, складних почуттів, хоча і засновані на точному естетичному розрахунку письменника.

Якщо завести розмову про витоки детективного жанру, зясується, що саме Е. По відчинив заповітні двері до цього абсолютно нового літературного світу. Письменник називав свої твори «логічними оповіданнями». Головний герой, детектив, розплутував складні злочини методом раціонального аналізу, а щоб читачеві було зрозуміліше, розтлумачував хід своєї думки напарнику, від імені якого велася розповідь. 

Зараз американського письменника Едгара По знають всі. Але раніше, в ті часи, коли жив письменник, його твори не хотіли друкувати. Тільки в 31 рік йому виписали перший гонорар за збірку оповідань, правда, він так і не дійшов до адресата. 

Едгар вів злиденне існування, а після смерті дружини і зовсім збожеволів: став пити і ні з ким не спілкувався. Його життя було нещасним від початку і до кінця – з того дня, як помер батько Едгара, і до тієї хвилини, коли письменник був знайдений на вулиці без почуттів. Його доставили в лікарню, де він і помер, так і не прийшовши до тями. Найцікавіше, що причина його смерті досі невідома. Справа в тому, що всі медичні документи і записи про нього загублені. Та й хто тоді із лікарів міг подумати, що людина в обірваному одязі незабаром стане знаменитістю?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий