среда, июня 19, 2019

Перша українська письменниця, яка здобула Літературну премію Європейського Союзу


Україна вперше взяла участь в Літературній премії від Європейського Союзу. Щороку нагородою відзначають по одному автору від кожної країни, обраної для участі. Літературна премія була заснована у 2009 р. для підтримки та міжнародної промоції авторів з різних країн Європи.

Першою переможницею від України стала письменниця Гаська Шиян за книгу «За спиною». Це розповідь про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилося, коли її хлопцеві прийшла повістка  до  армії. Війна підштовхне героїню до переоцінки власних цінностей та ухвалення непростих рішень.

«Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст. Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики “десь там на дикому Сході” у тривожну рубрику “тут, у нашій спільній Європі”. Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців», – йдеться у висновку членів Українського журі премії.

У кінці вересня у Брюсселі відбудеться церемонія нагородження переможців. Автори  отримують грошову винагороду в розмірі 5 тис. євро, а також підтримку з боку програми «Креативної Європи», спрямовану на переклад та міжнародну промоцію їхніх текстів.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий