четверг, июня 13, 2019

«Сковорода від А до Я»: простими словами про велику людину


Нещодавно відома серія абеток-енциклопедій «від А до Я» поповнилася яскравим життєписом Григорія Сковороди. Це чергова книга-лабіринт, яку хочеться читати, розглядати, вивчати та обговорювати.

Книга розрахована на дітей віком від 6 до 12-14 років, але і дорослим її погортати буде цікаво. Адже Сковорода був не лише автором ідеї про «сродну» працю, про яку більшість із нас памятає ще зі шкільної програми. Це надзвичайно багатогранна особистість із непростим характером та великим серцем.
Кожна сторінка книги – це окрема ілюстрована історія із життя Сковороди, якій відповідає певна літера алфавіту. Нерідко вона доповнена нотками доброго гумору й елементами сучасного життя. Завдяки тому, що життєпис не подається у вигляді класичної біографії із купою дат та імен, запам’ятовуватися інформація буде легко.

Окрім того, що в абетці-енциклопедії філософ зображений як «свій» хлопець, вона дає повноцінне уявлення про період, в якому він жив та працював. Юні читачі дізнаються про його мандри, філософські ідеї, життєві принципи та поневіряння. А також вони зможуть поглибити свої знання із географії, природознавства, літератури, історії тощо.

Сковорода був особливою людиною – це очевидно. Але в абетці автор не намагається зліпити із нього святого. Він демонструє, що філософ інколи помилявся, міг бовкнути трішки зайвого, майже всі дороги сходив пішки, проте полюбляв пармезан і токайське вино. Таким чином, Сковорода постає перед читачами як звичайна людина з незвичайним баченням світу та особливим розумінням життя.

Особистість Григорія Сковороди розкривають не лише історії про нього, а й байки, притчі, легенди, що належать його перу. Вони гармонійно вплітаються у біографічні подробиці, що дає змогу юним читачам самостійно робити висновки.

Абетка-енциклопедія «Сковорода від А до Я» – це чудова книга, що неодмінно має бути у бібліотеці вашої дитини. Вона навчить її не боятися помилок, любити світ, людей, природу, книги, тішитися малим, але прагнути більшого. А ще вона «змусить» ваше чадо думати, що вкрай важливо у наш час.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий