вторник, апреля 21, 2020

Лауреатка премії Астрід Ліндґрен


Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен, яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила цьогорічну переможницю. Церемонія оголошення відбулася онлайн – на ютуб-каналі премії. Нагороду отримала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк.

Вона є однією із найвідоміших корейських авторок книжок-картинок. Як зазначається на сайті премії, маючи досвід у створенні анімацій для фільмів, письменниця виробила неповторний візуальний стиль, зображаючи мініатюрні статуетки ручної роботи та ретельно освітлені й сфотографовані об’єкти.
 

Баєк авторка 13 книжок-картинок, що популярні у всій Азії, кілька з них перекладені за кордоном. Одна із найуспішніших її книжок «Хмарний хліб» вийшла у 2011 р. англійською мовою.

Усього на премію Астрід Ліндґрен  у 2020 р. претендували 237 осіб із 68 країн світу. Серед них і українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Вороніна.

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом у 2002 р., після смерті відомої письменниці, для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий