четверг, апреля 09, 2020

Британські книгарні допомагають читачам під час карантину


Пандемія коронавірусу змусила мільйони людей залишатися вдома – задля власного здоров’я та безпеки інших. Тим часом видавці та книгарні у всьому світі, у тому числі і у Великій Британії, закликають людей не нудьгувати вдома під час карантину, а читати книжки. Для цього британські книгарні навіть вигадали декілька цікавих послуг та ініціатив, аби допомогти читачам обрати й отримати бажані видання. Ось деякі з них.

«Pages of Hackney» (Лондон). Як і багато інших книгарень у світі, що пропонують спрощені умови доставки, «Pages of Hackney» доставляє клієнтам книжки безкоштовно просто до дверей на замовлення вартістю від 10 фунтів стерлінгів. Окрім того, книгарня готує список книжкових рекомендацій для усіх, хто до них звернеться.

«Round Table Books» (Лондон). Ця книгарня, що спеціалізується на виданнях для дітей про інклюзивність, створила ініціативу під назвою «Безкоштовна книжкова полиця». У межах цього проєкту вона дарує книжки продовольчим банкам – організаціям, що збирають продовольчі товари від різних виробників, торговельних організацій, закладів харчування, приватних осіб та інших постачальників, і передає людям, які опинилися скрутному становищі. Так власники хочуть допомогти дітям із бідних родин отримати книжки на час карантину. Окрім того, будь-хто із клієнтів магазину може долучитися до ініціативи та зробити пожертви.
         «Book Hive» (Норфолк). Магазин, як і багато інших, не лише пропонує п’ятнадцятивідсоткову знижку на всі замовлення та безкоштовну доставку по всій Великій Британії, а й запустив послугу «Букбокси для читання під час самоізоляції» для тих, хто залишається вдома. Все, що потрібно зробити, – вибрати тематику та вид літератури (художня література, поезія, нон-фікшн тощо) і розказати менеджерам, які книги вам подобаються, а вони надішлють п’ять спеціально підібраних для кожного окремого клієнта книг. Один такий комплект коштує 45 фунтів стерлінгів.
«The Stripey Badger» (Північний Йоркшир). Ця маленька книгарня-кав’ярня запустила послугу доставки книг у будь-яку точку в радіусі кількох кілометрів від магазину. А ще вони безкоштовно додають до кожного замовлення смачний свіжоспечений коржик.

Онлайн-магазин «Own It!». Ресурс, який, серед іншого, має в асортименті й літературу, пропонує при купівлі однієї книжки – другу у подарунок. При цьому другу книжку магазин може надіслати будь-якій людині на вибір покупця.
«The Big Green Bookshop» (Східний Сассекс). Ця книгарня запустила у твіттері потужну ініціативу #buyastrangerabook, в межах якої охочі отримати книжки можуть попросити про це, а ті, хто прагне допомогти читачам у скрутному становищі, придбати їх для когось іншого.
Українське «Видавництво Старого Лева» також докладає усіх зусиль, щоб українські читачі змогли отримати омріяні книжки. Наразі видавництво здійснює доставку книг Новою поштою до відділення та кур’єром на адресу, видає інтернет-замовлення у кількох пунктах видачі у м. Львові та м. Києві, а також підготувало для книголюбів понад дві сотні книг в електронному форматі. Одразу кілька онлайнпроєктів видавництво запустило на час карантину. Маленьких книгоманів запрошують до онлайнчитань з улюбленими письменниками й перекладачами: Мар’яна Савка, Галина Вдовиченко, Надійка Гербіш, Оксана Лущевська, Сергій Гридін, Катерина Міхаліцина та ін.
Ще один онлайнпроєкт – «Вікторина Старого Лева». Це новий інтерактивний формат, який перевірить, як добре ви знаєте книжки видавництва, а також наскільки уважно їх читаєте. 2-3 рази на тиждень на сторінці видавництва у Facebook будуть публікувати кілька питань від авторів. Відповіді будуть збирати в коментарях під відповідним постом. Через кілька днів опублікують правильні відгадки, а сам письменник визначить серед усіх читачів, які дали правильні відповіді, переможця, який отримає книжковий подарунок.
Тож читаймо книжки і бережімо одне одного!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий