пятница, апреля 24, 2020

Книжки для гарного настрою


Хочете посміятися, помандрувати й зарядитися енергією змін? Тоді давайте читати добрі і смішні історії! Наступні 5 книжок – ефективна панацея від нудьги і печалі, вони моментально перенесуть за тисячі кілометрів від дому, зворушать, розвеселять і надихнуть рухатися у напрямі власних мрій.

В. Ґрімальді  «Саме час знову запалити зірки». У романі французької письменниці  присутні шарм і легкість попри життєві труднощі у персонажів. Коли все йде шкереберть, важливо дослухатися до бажань і діяти, можливо, всупереч логіці, але в унісон з власними потребами. Офіціантку Анну звільняють з роботи, в неї купа боргів і дві доньки, які потребують уваги й підтримки. Вона позичає у тата трейлер і їде зі своїми дівчатами на зустріч із північним сяйвом...Чим більше кілометрів проїжджають, тим тіснішає їхнє спілкування, збільшується компанія і стає веселіше. Це роман про материнство, піклування, дружбу і, звісно, про любов. Інколи несподіване рішення ламає сценарій життя, що котилося кудись не туди. Інколи поштовхом до змін стає історія, що вчасно з’явилася на вашій книжковій полиці.
Д. Бату «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Автор описує робочі дні коригувальників траєкторій космічних кораблів, працівники NASA вже з перших сторінок стають добрими знайомими. Дорж, Франческа, полковник Вескотт, офіцер Баррел, доктор Рассел… З ними весело і просто, хоча кожен герой зі своїми особливостями. Великі і малі халепи, кумедні ситуації, напружені моменти й особливості роботи поєднуються в легку і щиру оповідь. Динамічний сюжет, робочі перипетії й виклики, щирість і здруженість персонажів – сприяють тому, щоб на кількасот сторінок ви стали членом невеличкої, але згуртованої команди NASA.
Г. Вдовиченко «Пів’яблука. Інші пів’яблука». Письменниця вміє занурити своїх читачок у знайому затишну атмосферу з перших сторінок, і ти там не просто гостя, а одна із подруг героїнь. На віллі поблизу Львова четверо різних, але вже багато років рідних і близьких жінок збираються відсвяткувати день народження. Самодостатні, легкі і мудрі теревенять про все на світі, п’ють вино і нагадують, що жити треба зі смаком і насолодою… Сімейні та дружні стосунки – основні теми роману, але не треба забувати про мрії, їх легко забути-розгубити у побуті і буднях, а магічних сувенірів, що виконують бажання, на всіх не вистачить.
Г. Філдінґ «Щоденник Бріджит Джонс». Історія Бріджит – це «пігулка» проти поганого настрою, має такі ж цілющі властивості, як перегляд серіалу «Друзі» в   -надцятий раз. Нове життя зазвичай починають з понеділка або 1 січня, героїня дає собі ряд новорічних обіцянок, що кине курити, викине мотлох, скине зайву вагу, не витрачатиме більше, ніж заробляє і звісно не закохуватиметься в різних алкоголіків, трудоголіків... Що з цього виходить, дівчина описує у щоденнику. Читання записів зближує читачку з героїнею, схожі думки часто з’являються в голові у кожної з нас, особливо, якщо тобі 30, ти незаміжня і хочеш змінити траєкторію руху власного життя. Дотепний, безпосередній і життєвий роман, що вже став класикою постфеміністичної літератури, забезпечить сміхом на кілька годин.
Дз. Матіяш «Дорога святого Якова».  Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було б зустріти тепер і багато років тому, про все це можна прочитати у книжці.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий