четверг, апреля 23, 2020

Найвідоміші персонажі дитячих книжок

Ці герої стали улюбленцями мільйонів дітей у всьому світі. З ними виростали цілі покоління, вони надихали малечу на нові звершення та захоплювали своїми пригодами, змушували усміхнутися чи допомагали пережити труднощі. У цій добірці – лише кілька найвідоміших персонажів дитячих книг, і кожен із читачів зможе доповнити її своїми фаворитами.

Вінні-Пух роками очолює рейтинг улюблених дитячих персонажів у Британії і є одним із найпопулярніших героїв у світовій літературі. Чому? Адже він – доброзичливий ведмідь, який навчає цінувати своїх друзів і жити життям у повній мірі. Вінні – головний персонаж серії історій англійського письменника Алана Мілна, які автор писав для свого сина, а за прототипи героїв взяв синові іграшки. Ці казки письменник творив із найбільшою любов’ю, тож не дивно, що з дня публікації першої книжки про Вінні-Пуха – а це майже 100 років тому – цей ведмідь потроху став символом дитинства. А його пригоди у лісі Ешдаун продовжують зачаровувати дітей і сьогодні.
Пеппі Довгапанчоха. Цю веселу і непередбачувану дівчинку із рудими косичками та ластовинням на обличчі неможливо не полюбити. Пеппі –       9-річна дівчина, яка мешкає на віллі з мавпочкою та конем, а компанію у пригодах їй складають діти з сусіднього будинку. Героїня історій шведської письменниці Астрід Ліндґрен полонила серця безлічі малят і дорослих. Це й не дивно, адже Пеппі заряджає позитивом і переконує: навіть у складних ситуаціях можна знайти вихід та отримати позитивний досвід. Життя дівчинки непросте, вона вчиться давати собі раду сама і вірить, що кожен день можна прожити з радістю! Цього уже понад 70 років безтурботна і відважна Пеппі вчить читачів, а митців у всьому світі надихає на створення найрізноманітніших адаптацій – від театральних вистав до фільмів.
Мумі-троль. Створенню добрих і щирих мумі-тролів, які нагадують білих бегемотиків, ми завдячуємо фінській письменниці та ілюстраторці Туве Янссон. На мумі-тролів сьогодні можна натрапити скрізь – від брелоків та горняток до футболок і навіть дизайну приміщень. Але найперше вони – казкові істоти, що мешкають у Долині мумі-тролів разом із хропусями, мумриками, мудриками, гемулями, мюмлями та іншими персонажами. Улюбленцем багатьох із сімейства тролів є саме Мумі-троль – доброзичливий і люблячий персонаж, який завжди прийде на допомогу, підтримає друзів та втішить у сумну мить. Часом Мумі-троль може бути боягузливим, але у складних ситуаціях його хоробрість бере своє. А ще він дуже допитливий, тому постійно потрапляє у різні пригоди, вирушає у мандрівки і часто натрапляє на щось загадкове і чарівне.
Шарлотта. Павучиха Шарлотта полюбилася читачам завдяки казці «Павутиння Шарлотти» американського письменника Елвіна Брукса Вайта. Вона живе спокійним життям у сараї, аж поки там не з’являється поросятко на ім’я Вільбурн. І хоча, на відміну від Вільбурна, Шарлотта не привертає до себе такої уваги, але точно є героїнею історії. Адже саме Шарлотта, вплітаючи слова та фрази у своє павутиння, рятує порося від смерті та навіть допомагає йому стати домашнім улюбленцем. Завдяки своїй кмітливості, відважності, жертовності, готовності підтримати друга та протистояти смерті Шарлотта і стала фавориткою у тисяч дітей по всій планеті, а сама історія увійшла до сотні кращих дитячих книжок світу.
Пітерактивний, допитливий, нестримний, а часом непокірний та пустотливий кролик. Саме таким є герой книжок Беатріс Поттер Пітер мешкає разом зі своїм сімейством у казковому лісі та часом забігає на грядки сусідніх городів, особливо містера Макґреґора. Історії про Пітера сповнені барв та фантазії, саме тому сьогодні цей персонаж став не лише частиною літератури, а й з’являється на різноманітних сувенірах та стає героєм фільмів.
Аліса. «Пригоди Аліси в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі» – дві найвідоміші історії англійського автора, математика та філософа Льюїса Керролла. У центрі обох історій – дівчинка-школярка Аліса, яка потрапляє у дивовижні краї. Там на неї чекає чимало випробувань та пригод, а самій дівчинці доводиться зібрати до купи всю свою сміливість і кмітливість та зрозуміти, що і як відбувається. Аліса – довірлива та часом наївна, ввічлива й уважна до інших і дуже допитлива. Вона здобула прихильність мільйонів дітей і дорослих та перетворилася на культурну ікону.
Пітер Пен. Хоча вперше Пітер Пен з’явився в романі для дорослих читачів, згодом він став невід’ємною частиною дитячої літератури. У своїх історіях шотландський письменник Джеймс Баррі розповів про хлопчика, який не дорослішає, вміє літати і живе безтурботним життям у країні Небувалії. Сприйняття світу та емоції у Пітера Пена залишаються дитячими. Тому відчуття страху у нього майже не проявляється, його життя – лише пригода. Мабуть, саме тому цей герой так полюбився дітворі.
Русалонькагероїня казки Ганса Християна Андерсена. Понад 180 років минуло відтоді, як вперше була опублікована історія про русалку, котра відмовилася від свого життя в морі заради того, щоб отримати людську душу і коханого принца. І досі ця казка залишається улюбленою серед дітей, як і її головна героїня. Звісно, мрія русалки не збулася так, як вона того прагнула, але все ж її відважність та самовідданість не залишилася без винагороди.
Гаррі Поттер. Куди ж без героя магічних історій від Джоан Роулінг! Відколи книжки про юного чаклуна Гаррі увірвалися у світ, вони не перестають очолювати літературні рейтинги. На свій 11 день народження сирота Гаррі, котрий росте у родині тітки, дізнається, що він не просто хлопчик, він – чаклун. З цього і починаються його магічні пригоди, сповнені захопливих відкриттів, складних виборів та відважних протистоянь, а ще – дружби, підтримки та любові.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий