понедельник, апреля 13, 2020

Оксана Забужко – переможниця премії «Women in Arts-2020»


Премія «Women in Arts» покликана закласти фундамент для традиції, що може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Цього року «Women in Arts-2020» назвала лауреатку з літератури. Нею стала Оксана Забужко. Катерина Калитко – перша лауреатка цієї премії в галузі літератури – вручила нагороду Оксані Забужко з формулюванням «за мистецтво говорити правду».

Раніше повідомлялося, що до фіналу увійшли Софія Андрухович, Катерина Бабкіна, Оксана Забужко, Маріанна Кіяновська та Гаська Шиян. Також до фіналу потрапила Тамара Горіха Зерня, але згодом організаторам довелося вилучити її зі списку, оскільки деякі члени експертної ради номінували письменницю без дотримання регламенту.

До складу експертної ради увійшли: співзасновниця «Читомо» Ірина Батуревич, Євгеній Стасіневич, Оксана Щур, Софія Челяк. До складу експертного журі: Ростислав Семків, Катерина Калитко, Андрій Курков.

У категорії «Культурний менеджмент» перемогу здобула Юлія Сінкевич, у категорії «Культурна журналістика, критика й дослідження» – Дар’я Бадьор.

Крім цього, переможців визначили ще у 3 номінаціях: «Візуальне мистецтво», «Музика» та «Театр і кіно».


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий