воскресенье, марта 09, 2014

200-річчя Великого Кобзаря

     9 березня - пам’ятна дата в історії української літератури та в історії України. Це День народження Тараса Григоровича Шевченка, геніального поета, видатного художника та громадського діяча. Цього року  Україна і світ святкують 200-річний ювілей поета.
     Кобзар залишив нам свої безсмертні  духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, закликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

    Відкрито пам'ятники поетові у Києві, Каневі, Харкові та інших містах, його ім'я присвоєно Київському університету, театру опери та балету, навчальним закладам та науковим уста­новам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам. Масовими тиражами видаються  твори Шевченка. 
    В усіх куточках нашої держави  ще задовго до ювілею почалася підготовка до святкування 200-річчя Шевченка.

    Так, наприкінці 2013 р. у м.  Рівне відбулася презентація унікального літературно-мистецького витвору «Вишитий Кобзар», аналогів якому немає в Україні. Виготовляли цей шедевр знані міські майстри. Саме вони створили унікальну книгу — вишили усі твори Шевченка з першого Кобзаря 1840 року. Майстрині не лише зберегли правопис та шрифт видання, але й доповнили його ілюстраціями — картинами з ранньої творчості Т. Шевченка.
За допомогою техніки «стебнівка» на матеріалі, який в народі називають «диким льоном», вони відтворили тексти восьми (без скорочень) поетичних творів. Варто зауважити, що твори вишиті мовою оригіналу, збережено абсолютно всі авторські знаки.
За словами авторів цього дивовижного проекту, читати вишите Шевченкове слово – те ж саме, що читати історію життя, біль і віру його народу  найріднішою мовою – українською, до якої можна доторкнутися навіть пальцями.

    Нещодавно у Тернополі з’явилася унікальна  книга-бандура. Саме у такий «музичний інструмент» працівники Тернопільської бібліотеки № 4 для дорослих помістили поезію Кобзаря. Свій оригінальний Артбук «На струнах Кобзаревої  душі» присвятили 200-річчю від дня народження великого поета.

 Грати на цьому незвичайному музичному інструменті не зможе ніхто, він не має справжніх струн. А ось заглянути в його середину дуже просто. В Артбуці з розмірами 64 на 41 см є не тільки вірші Тараса Шевченка, але і його вишитий портрет, портрет з кавової гущі і ще багато цікавого.


   Артбук складається з 9 листів щільного паперу, схожого на оксамит. Відкривається він за допомогою стрічки. В обробці кожної сторінки використані різні техніки: вишивка, стрічки, серветки, малюнки, квілінг. Є навіть декор для шпалер і декорований блокнот міні-кобзар»).
   Над створенням книги працювали одинадцять осіб: четверо працівниць бібліотеки і сім помічників.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий