вторник, марта 18, 2014

«Тренуйся на кішках!»: американські курси читання для дітей


     Ще з часів Гіппократа відомий метод фелінотерапіі - лікування за допомогою кішок. Виявляється, з цими тваринами можна не лише лікуватися, а й вчитися. Так, Ліга порятунку тварин в окрузі Беркс (штат Пенсільванія, США) стала ініціатором програми «Книжкові друзі», в рамках якої учні 1-8 класів запрошуються  для читання  книг кішкам. Практика показала, що ця програма досить затребувана і приносить взаємну користь учасникам.

      Курси читання в компанії з кішками - це справжнє американське ноу-хау. Діти із задоволенням доглядають за тваринами, гладять їх, годують, а після відпрацьовують навички читання - розважають їх казками, оповіданнями або навіть науковою літературою.

     Якщо просто подивитися на фотографії, то стає зрозуміло, що і діти, і кішки дуже задоволені таким проведенням часу. Навчання в компанії з улюбленими тваринами може значно підвищити ефективність процесу, а також зробити його більш комфортним для дитини. Коли діти читають не просто так, а для когось, то, безумовно, відчувають свою значущість, поступово у них виробляється звичка  брати в руки книгу.
  Координатор проекту розповідає,  що на подібну ініціативу її надихнув власний 10-річний син. Коли вона зрозуміла, що він абсолютно не хоче читати, вона відвела його до свого розплідника  для кішок. Хлопчик настільки захопився процесом, що мама вирішила організувати цілу програму з навчання дітей. Тепер у Берксі багато малюків і підлітків, які із задоволенням спілкуються зі своїми «книжковими» друзями.
     Мабуть, американський досвід   можна застосовувати й в нашій країні. Мова йде не стільки про організацію спеціальних «котячих» центрів, а про те, щоб розвивати дружбу між дітьми і домашніми вихованцями. Дотримуючись цього принципу, можна  мотивувати малюка прочитати ще парочку сторінок для його улюбленця.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий