среда, декабря 15, 2021

5 відомих книжок XXI століття, які намагалися заборонити

 

 

Ніхто  не буде заперечувати той факт, що книги відкривають двері для нових ідей, нових поглядів і свіжих вражень. Багато літературних творів присвячені складним, важливим і часто спірним темам. Свого часу було  заборонено багато  книжок, що згодом стали бестселерами. Найвідоміші - це «Убити пересмішника», «Над прірвою в житі», «Лоліта» та ін.  Зараз вони викликають найбільший інтерес у читачів  та входять до шкільних програм багатьох країн.

Пропонуємо п'ять популярних книг ХХІ століття, які намагалися заборонити


Ден Браун «Код да Вінчі»

Цей роман, проданий у всьому світі накладом близько 80 мільйонів копій і перекладений на 44 мови, легко класифікується як бестселер. Однак популярність не завадила книзі піддатися різкій критиці з боку багатьох релігійних організацій.

Розповідь обертається навколо Ісуса Христа, таємницю якого  розкрив Ленгдон – головний герой твору. У романі представлена альтернативна релігійна історія, де Ісус Христос одружується з Марією Магдалиною і має від неї дітей.

Католицький інформаційний центр опублікував заяву, в якій говориться, що натяк на те, що Ісус Христос міг мати сексуальні стосунки, «ображає християнство». Таким чином, на роман була накладена заборона, попри його передбачувану популярність.


 

Джоан Роулінг «Гаррі Поттер»

Важко в це повірити, але одну з найпопулярніших дитячих книжок ХХІ століття намагалися заборонити. Сталося це у США, в штаті Теннессі. А все через те, що місцевий пастор знайшов у книгах Роулінг справжні прокляття. В результаті римсько-католицька школа в містечку Нешвілл, а також церква Святого Едуарда заборонили виносити романи про Гаррі Поттера з бібліотеки, оскільки вони «ризикують викликати злих духів».

Також серія книжок про Гаррі Поттера заборонена в школах Об'єднаних Арабських Еміратів. Згідно із заявою представника від міністерства освіти ОАЕ, фантастичні і магічні основи книжок суперечать ісламським цінностям. Але попри те, що книги заборонені в школах, вони вільно продаються в книжкових магазинах.

 

Еріка Леонард Джеймс «П'ятдесят відтінків сірого»

Еротичний роман британської письменниці викликав у світі дуже багато суперечок. У книзі описуються відверті сексуальні сцени, багато з яких містять елементи BDSM – психосексуальної субкультури, заснованої на обміні владою між партнерами.

Крім опору і критики з боку представників цієї спільноти, багато консервативних груп також висловили невдоволення романом, в основному через те, що його зміст може вплинути на молодих підлітків і дорослих. Багато публічних та університетських бібліотек у США відмовилися зберігати книгу, вважаючи її порнографією. Деякі країни, наприклад, Малайзія, взагалі заборонили її продаж, а також екранізацію фільмів, назвавши їх «загрозою моральності».

 

Мері Трамп «Занадто багато і ніколи не достатньо: як моя сім'я створила найнебезпечнішу людину в світі»

Мері Трамп є дочкою Фреда Трампа-молодшого, який помер у 1999 р. У книзі авторка підсумувала свої спостереження, «будучи безпосередньо свідком безлічі святкових застіль і сімейних заходів». Однак ще один брат президента США - Роберт Трамп – подав позов із вимогою заборонити в судовому порядку публікацію книги, і суд в Нью-Йорку задовольнив його, проте пізніше апеляційний суд скасував це рішення, оскільки видавець вже надрукував кілька тисяч примірників книги.
 

Халеда Хоссейні  «Той, що біжить за вітром»

Це дебютний роман американського письменника афганського походження, що пробирає читачів до самого нутра. Книга залишалася на першому місці в списку бестселерів The New York Times протягом двох років після її виходу у 2003 р. Всього було продано понад 70 тис. примірників у твердій палітурці і 1 млн 250 тис. примірників у м'якій.

Спочатку роман був прийнятий в освітніх установах, щоб показати, до чого може призвести зловживання владою та наближення дітей до теми спокути. Однак у 2017 р. книга була раптово виключена з навчальної програми всього округу в Гілберті (штат Аризона, США). Потім виникли проблеми і в інших штатах. Роман критикували за гомосексуалізм, ненормативну лексику та матеріали відверто сексуального характеру.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. thinkpad x1 titanium - The Tech Center of
    by S S C · 2014 — We thinkpad ceramic vs titanium x1 titanium - The Tech Center titanium blade of Engineering Research, a team titanium welder of scientists and industry professionals who babylisspro nano titanium study the use of the superconducting magnetic titanium white dominus price

    ОтветитьУдалить