среда, декабря 22, 2021

Шанс іще не втрачено: чому так важливо, щоб українці більше читали

 

Сьогодні в Україні стрімко знижується освітній рівень населення, скорочується чисельність професіоналів, перемагає «кліпове мислення». Ця криза у суспільстві несе реальні загрози. У зв’язку з цим в Україні була ініційована розробка візійного документа – Стратегії розвитку читання на 2021−2025 роки. Чому це важливо?

По-перше, всі соціально та економічно розвинені країни мають важливу спільну рису – їхні громадяни активно читають. Держави-лідери випереджають інші країни за кількістю виданих книг на душу населення, розвивають читання та підтримують національний книжковий ринок. Існує прямий зв’язок між розвитком людського капіталу та показниками з читання, книговидавництва та доступності книг.

Згідно зі звітом Міжнародної асоціації видавців,  67% канадців читають щонайменше раз на тиждень. Серед французів – 60% регулярних читачів, серед ісландців – 53%. А Український інститут книги порахував, що щотижня читають лише чверть українців, а щодня відкривають книгу – 8%.

При цьому, попри пандемію, світове книговидання зростає. Водночас в Україні спостерігається негативна динаміка, обсяг проданих книг упав на 50%.

По-друге, люди, що читають більш успішні, і не тільки з точки зору професійного розвитку та фінансів. Вони мають вищий рівень критичного мислення та концентрації уваги, більш реалізовані в житті, більш стресостійкі і загалом щасливіші, ніж ті, хто не читає. На жаль, українці досі не пов’язують читання з успіхом. Тільки кожен п’ятий дорослий читає для самоосвіти, саморозвитку, роботи чи навчання.

Тому питання розвитку читання це не просто абстрактна місія боротьби за цінності чи уми нового покоління. Це стратегічне завдання для держави, що хоче бути успішною та вижити в умовах жорсткої інтелектуальної конкуренції.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий