вторник, декабря 07, 2021

Книжковий етикет

 


Буває так, що ви дуже хочете прочитати  книгу, і вам доводиться позичати її  у когось. Тоді стануть у нагоді прості правила книжкового етикету, корисні  і в інших ситуаціях, пов’язаних з книгою.

1. Якщо вам дали почитати книгу на певний термін, то повернути її необхідно вчасно.

2. Поводитися з чужою книгою слід завжди акуратно – не загинати сторінки, не робити в ній поміток, не виривати листи, не натискати на палітурку занадто сильно, не брати її жирними руками та ін.

3. У магазині, якщо книга запакована, необхідно покликати продавця та попросити розпакувати, щоб її переглянути. Не слід розривати упаковку самостійно.

4. Якщо ваш співрозмовник не читав книгу, яку читали ви, то не потрібно надто старанно наполягати на її прочитанні, тим більше, сміятися з цього приводу.

5. Не вимагайте дати почитати книгу, тим більше, якщо ви бачите, що людина не горить бажанням позичати вам свій примірник.

6. Сідати читати не свої книги можна лише у бібліотеці. У книгарні фотографувати сторінки або приходити читати літературу, щоб не платити гроші за саму книгу, – верх непристойності.

7. Книга – найкращий подарунок, але пам'ятайте, що дарувати книги сумнівного змісту, що мають обмеження за віком, містять нецензурну лайку, натякають на щось непристойне та образливе, не слід за жодних обставин. Підходьте до цього питання з розумом!

Книжковий етикет простий і доступний, дотримуватися його зовсім не важко вихованим і культурним людям.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий