суббота, декабря 04, 2021

В одній з бібліотек Брюсселя започаткували публічну колекцію українських книжок

 

Фламандська бібліотека «Bib de Lettertuin» у  м. Волюве-сен-П’єр (Брюссель) започаткувала першу публічну колекцію українських книжок у Бельгії. Колекція складається з понад 120 книжок сучасної та класичної української літератури, світової літератури українською мовою, літератури для підлітків та дітей, а також творів бельгійських письменників українською мовою та літератури про Україну різними мовами. Посольство України у Бельгії подарувало бібліотеці нещодавно видане 14-томне зібрання усіх творів Лесі Українки.

Для того, щоб взяти книги, необхідно мати абонемент будь-якої фламандської бібліотеки Брюсселя. Його можна отримати, зареєструвавшись на місці у бібліотеці або на сайті Волюве-Сен-П’єр. Вартість абонементу – 5 євро на рік.

Церемонія відкриття була організована Посольством України у Бельгії, громадською організацією Promote Ukraine, читацьким клубом BookBabClub, об’єднанням українок у Бельгії (OUB) та музичною школою імені Чайковського (Брюссель). На заході виступила українська письменниця, лауреат літературної премії ЄС 2019 року Гаська Шиян. Вона зачитала дві свої поеми – «Нас застерігають» і «Щойно ми отримали».

Зазначимо, українська діаспора у Бельгії нараховує 4000 осіб, з яких лише 1700 вільно розмовляють українською. У 2020 р. бібліотеку Волюве-Сен-П’єр відвідали 58 українців.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий