среда, декабря 22, 2021

Сучасні підлітки, книги та кохання

 

 Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише «полайкати» когось в Інстаграмі чи пограти у компютерні ігри.  Яким чином змусити молоде покоління читати?

Молодь потрібно мотивувати, тоді вона закине комп’ютер заради справді крутих книжок. Просто зацікавити її сьогодні набагато складніше, аніж підлітка минулого століття, але цілком можливо. Сучасні юнаки та дівчата  – такі же, як і колись. Вони також замислюються про своє майбутнє, переживають найбільш хвилюючі моменти свого життя, закохуються та мріють.

Пропонуємо видання про кохання, які обовязково зацікавлять сучасну молодь. Ці книги стали бестселерами, деякі з них екранізовані, але, що найголовніше, їх справді читають підлітки!
 

Катарина Соломун «Виставлю тебе на фейсбук»

Роман популярної хорватської письменниці здобув беззаперечне визнання на батьківщині і продовжує підкорювати світ. У центрі сюжету – дві подруги, які стали ворогами. Кожна обирає власний шлях і, здається, їхні стежки не мали б пересіктись. Та доля розпорядилася по-іншому. Дівчатам доведеться пройти запеклий бій: одна з одною, з самими собою і з батьками, які тиснуть на дітей власними комплексами.

 

 Малгожата-Кароліна Пекарська «Клас пані Чайки»

Книга польської письменниці із серії «Сучасна європейська підліткова книга». Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, «міжсезоння», коли школа закінчується, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! І не тільки веселощі, а й справжні життєві труднощі й перші реальні випробування, результат яких – не оцінка у щоденнику, а твоя власна доля.

У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання.

Кіра Касс  «Відбір»

Неймовірно цікава книга для підлітків-дівчат, бестселер за версією «New York Times». Вона вразила читачів оригінальним жанром, який знаходиться десь поміж класичним любовним романом і антиутопією.

У вигаданій країні відбувається черговий відбір. 35 дівчат борються за можливість вийти заміж за принца. Ніжні створіння виявляються здатними на будь-які підступи, щоб отримати омріяну корону. Поборотися за головний приз вирішує і головна героїня.

Спочатку вона йде на відбір заради грошей, та потім вимушене рішення перетворюється на світлу дівочу мрію про кохання. Та чи зможе сучасна Попелюшка стати принцесою, коли у черзі – 34 дівчини, готові на все?

 

Зої Загг  «Дівчина онлайн»

Роман про дівчину-блогерку, написаний письменницею-блогеркою у час, коли світ почав фанатіти від блогерів. Не дивно, що книга вмить стала бестселером.

Головній героїні 16 років, у неї модне хобі, справжній друг і блог, в якому вона ділиться своїми думками та проблемами. Єдине, чого в неї                немає, – це взаєморозуміння з однолітками та кохання. Та якщо кохання саме знаходить її на Різдво, то на взаєморозуміння сподіватися марно. Поки дівчина витала в атмосфері romantic, хтось зробив її зіркою інтернет-скандалу.

Хто? Нащо? Чи варто взагалі відверто писати у блозі про особисті речі на кшталт панічних атак та колишніх бойфрендів? Чудові запитання, над якими варто замислитися кожному підлітку.

  

Голлі Смейл «Дівчина-гік. Міс досконалість»

На відміну від героїні попередньої книги, ця дівчина не веде блог. І взагалі не розділяє погляди молоді. Вона – соціофоб, інтроверт, гік і взагалі лузер. Не знає, що таке «make up» і не розуміється на модних трендах. До чого ж іронічно, що двері у світ соціалізації та визнання перед нею відкрила… мода!

Дівчині-гіку запропонували стати обличчям модного бренду. Та чи зміниться вона всередині, якщо одягне стильні лахи? Чи знайде справжніх друзів, якщо стане «більш в темі» ? І чи буває справжнє кохання у світі, в який вона поки що лиш зазирнула?

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий