вторник, декабря 07, 2021

Суд зобов'язав злодія читати книги

 


В Одесі вироком суду чоловіка 26 років визнано винним у скоєнні злочину.  Йому  призначено покарання у вигляді позбавлення волі  строком на  три роки, але він був звільнений від відбування покарання з випробувальним строком на один  рік. На винуватця були покладені обов`язки, що передбачені відповідними пунктами кримінального кодексу, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти про зміну місця проживання, роботи тощо.  Крім того, суд зобов’язав його прочитати  наступні  твори: 1) трилогію повістей Л.М. Толстого – «Дитинство», «Отроцтво», «Юність»; 2) вірш Івана Франка «Строфи».

 Під час дослідження особистості обвинуваченого судом було встановлено, що він майже зовсім не читає літератури – у ході  судового засідання читав по складах. Повідомив, що за все життя можливо прочитав пів книги. Так, суддя зробив висновок, що оскільки з дитинства обвинуваченому не була привита схильність до пізнання себе в навколишньому світі, що  формується зокрема й за допомогою книг,   корисним для нього буде  читання трилогії Л. Толстого. Вказані повісті, що народилися з щоденників молодого Толстого, описують пошук відповіді на питання спочатку дитини, а потім молодої людини, як чисте створіння може перетворитися на марнославну порочну людину. А вірш Івана Франко «Строфи», на думку судді, допоможе  розкрити зміст життя кожної особистості та навчитися бути   високоморальною людиною.

Отже, як висловився Готфрід Вільгельм Лейбніц, «книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя».

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий