воскресенье, мая 24, 2015

До 110-річчя від дня народження Олександра Корнійчука

24 травня 2015 р. виповнюється 110 років від дня народження українського драматурга і громадського діяча Олександра Євдокимовича Корнійчука.  «Бути у творчості не тільки професіональним літератором, а й громадським, політичним діячем для мене це невіддільне», - так визначав своє творче кредо письменник.

Він зібрав щедрий «урожай» чинів і громадсько-політичних відзнак, серед яких:   член ЦК КПРС і ЦК КП України, голова Верховної Ради УРСР, заступник голови Всесвітньої Ради Миру, голова Спілки письменників України,  лауреат п'яти Сталінських премій  та Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка, кавалер численних орденів Леніна та інших урядових нагород.
Упродовж десятиліть Корнійчук був одноосібним лідером української радянської драматургії, за життя проголошений класиком. Його творчу спадщину складають 23 завершені п'єси, декілька сценаріїв, лібрето, оповідання, публіцистика. За даними 1982 p., лише в Україні твори Корнійчука видавалися 93 рази загальним тиражем 1 млн 334 тис. прим. українською, російською та іншими мовами. Згадаємо декілька з них.

«Загибель ескадри». Перший значний твір драматурга є  драмою - революційним романтичним міфом про більшовиків-чорноморців, які топлять свої кораблі, щоб вони не дісталися німцям. П'єса справила велике враження на українське керівництво.
«Платон Кречет». У п'єсі автор створив образ нового інтелігента-гуманіста, невтомного шукача правди.
«Богдан Хмельницький». 5-тиактна історична драма -  один із кращих творів драматурга  - присвячена визвольній боротьбі українського народу у XVII ст. і возз'єднанню України з Росією.
«Фронт». П'єса, написана у роки війни за особистою вказівкою і з правкою Сталіна, де піддавалися критиці старі генерали - герої Громадянської війни, які не вміли воювати в нових умовах.
«Крила». У п'єсі гостро розкривається сатиричний образ партійного керівника.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий