пятница, мая 15, 2015

«Сімейні» книги

   15 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день сім'ї. Сім'я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство. Благополучна сім'я є берегинею людських цінностей, саме вона дає відчуття надійності близьких людей.
    Пропонуємо вам книги, у назвах яких присутнє це тепле слово.


  М. Трауб «Щаслива сім'я». До збірки входять повісті, що розповідають про різні сім'ї - щасливі і не дуже, про долі - гіркі і яскраві, про жінок і дітей, про чоловіків, які йдуть і повертаються. Всі ці історії більше схожі на документальні, тому, що життя є кращим розповідачем, іноді підносячи такі сюрпризи, на які не здатна письменницька фантазія.

  В. Лацис «Сім'я Зітаров». Головні події цієї сімейної саги розгортаються в Латвії на початку минулого століття. Перед членами простої селянської родини стає складний вибір: йти з революціонерами або змиритися з порядками буржуазної республіки. Читач дізнається про життя латиських моряків і рибаків, які сміливо повертаються обличчям до життєвих незгод.

  Г. Мало «Без сім'ї». Книга, що є класикою французької дитячої літератури, розповідає про життя та пригоди хлопчика Ремі, який довгий час не знає, хто його батьки, і поневіряється по чужих людях. Сім'я в його уявленні уособлює не тільки любов і турботу батьків, вона - єдина надійна опора, захист від мінливості суворої та несправедливої долі. Життя хлопчика наповнено пригодами, негараздами, втратами і, звичайно ж, придбанням нових друзів.

  І.С. Нечуй-Левицький «Кайдашева сім'я».  У повісті класика української літератури  на матеріалі повсякденного життя селянства розкриваються деякі риси вдачі українського народу, його індивідуалізм, прагнення людей  жити окремим, самостійним життям. Головна думка твору - це показ буденних ситуацій, в яких відбувається зубожіння людської душі, зумовлене постійною залежністю людей від матеріальних нестатків. Духовна роз'єднаність зумовлена відсутністю прагнення зрозуміти один одного й це отруює життя і батьків, і їхніх синів та невісток.

  Е. Базен «Сім'я Резо». Основна ідея цієї сатирико-психологічної трилогії відомого французького письменника - гнівне викриття буржуазної родини, де матеріальні інтереси придушують всі людські почуття і руйнують особистість. Основний сюжет будується на непростих стосунках деспотичної матері зі своїми трьома синами.


  О.К. Толстой «Сім'я вурдалака». Ця готична повість, що є класикою містичного жанру, написана за канонами «роману жахів». Її головний   герой - старий маркіз - розповідає про найжахливішу  у своєму житті пригоду.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий