вторник, мая 05, 2015

Вибираємо кращі книги про війну

   Наближається одна з найголовніших дат цього року - 70-річчя  Перемоги. Для нас свято Перемоги - це, насамперед, тріумф миру. А для ветеранів - це вистраждана, заслужена радість, яку вони прагнуть розділити з усіма.

  Тема Великої Вітчизняної війни була і залишається однією з провідних у художній літературі. Чим далі відходять від нас ті трагічні події, тим цінніше стають художні твори - свідоцтва сторінок нашої історії.
  Серед книг про війну зустрічаються різні: є фронтові, що оголюють емоції не тільки героїв, а й автора; є післявоєнні, що зображують втомлених людей; є надихаючі, що оспівують мужність захисників.
  Пропонуємо вам назвати найкращі, на ваш погляд, книги про Велику Вітчизняну війну, порекомендувати ті з них, що справили на вас найбільше враження. У коментарях ви можете додавати до списку як самий епохальний, з вашої точки зору, літературний твір про війну, так і просто улюблену книгу, що перечитували кілька разів.
   Ми теж вирішили скласти свій список творів про війну. Ці книги - про подвиги наших дідів і прадідів, про смерть, любов і надію, про горе і радість, про бажання жити і самопожертву заради інших - словом, про те, якою була ця війна, і чим довелося за неї заплатити.

·        Борис Васильєв «У списках не значився»
·        Костянтин Симонов «Живі і мертві»
·        Михайло Шолохов «Вони билися за Батьківщину»
·        Віктор Астаф'єв «Прокляті та вбиті»
·        Василь Биков «Сотников»
·        Сергій Смирнов «Брестська фортеця»
·        Анатолій Кузнєцов «Бабин Яр»
·        Віктор Некрасов «В окопах Сталінграда»
·        Юрій Бондарев «Гарячий сніг»
·        Світлана Алексієвич «У війни не жіноче обличчя»
·        Борис Польовий «Повість про справжню людину»
·        Олександр Фадєєв «Молода гвардія».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Особисто мені дуже подобається забута сьогодні книга "Таємниці війни" Юрія Королькова, багато в чому побудована на матеріалах Нюрнберзького процесу. Така собі суміш публіцистики, хроніко-документальної літератури та історичного роману. Щоправда, вона дещо тенденційна, з очевидним слідуванням "лінії партії" (що й не дивно, враховуючи, коли вона була написана). Але все одно гідна ознайомлення!

    ОтветитьУдалить