воскресенье, мая 10, 2015

«У вогні Великої війни»


   
   До 70-річчя Перемоги харківське видавництво «Клуб сімейного дозвілля» випустило унікальну серію книг «У вогні Великої війни». Основу серії складають кращі книги про героїзм нашого народу, про волю до перемоги, про подвиги, що залишаться в нашій пам'яті навіки. Це книги про страшні події воєнного лихоліття, книги, що повинен прочитати кожен, книги, що батьки обов'язково повинні давати читати своїм дітям.
     Представляємо вам деякі з них.


  Ю. Бондарев «Батальйони просять вогню». Повість присвячена одному з найбільш героїчних і найкривавіших епізодів Великої Вітчизняної війни - форсуванню Дніпра у 1943 р. У ній розповідається про героїзм і мужність бійців і командирів, які першими переправилися на правий берег Дніпра і провели там з фашистами важкий нерівний бій, що зламав опір німців.

  В. Биков «Дожити до світанку». Головним героєм повісті відомого білоруського письменника є лейтенант Ігор Іванівський, який зі своїм загоном отримав завдання підірвати склад боєприпасів у тилу ворога. Вони зробили все, що могли, але завдання виявилося не під силу маленькому загону. Тепер їм потрібно дожити до світанку і затримати фашистів...

  Е. Казакевич «Зірка». «Зірка» - позивні групи військових розвідників, які пішли в рейд по ворожих тилах, щоб ціною свого життя добути відомості про танкову дивізію СС.

  В. Некрасов «В окопах Сталінграда». Повість присвячена героїчній обороні міста у 1942-1943 роках. Вона є однією з найправдивіших книг про Велику Вітчизняну війну, оскільки в ній розкривається «дійсне обличчя» війни з усіма поразками і невдачами. Але найголовніше полягало в тому, що в цьому творі автор розповів, якою ціною радянський  народ здобув довгоочікувану  Перемогу.
  У 1947 р. за цю повість письменник отримав Сталінську премію, а незабаром книга потрапила до «чорного списку» і була вилучена з бібліотек. Читач зміг оцінити її лише у роки перебудови.

  К. Симонов «Двадцять днів без війни». Основна дія повісті, що відноситься до циклу, об'єднаному спільною назвою «Із записок Лопатіна», проходить далеко від лінії фронту. Але тим гостріше відчувається подих війни, що обпалив величезну країну. Головний герой книги - військовий кореспондент газети «Красная звезда» - їде в грудні 1942 р. на фронт окружною дорогою через Ташкент...
  Повість лягла до основи сценарію однойменного фільму, знятого у 1976 р., з Юрієм Нікуліним і Людмилою Гурченко в головних ролях.

  А. Адамович «Хатинськая повість». Книга, написана на документальному матеріалі, присвячена боротьбі партизан проти німецьких окупантів в Білорусії. Її кульмінацією є знищення карателями-гітлерівцями жителів одного  з білоруських сіл, що дозволяє автору провести паралелі як з трагедією Хатині, так і з військовими злочинами наступних років. Це талановито втілена пам'ять війни, повість-нагадування і повість-попередження, досвід тих, хто пережив війну. Цей досвід вчить людство, може, самої елементарної істині - тільки не шкодуючи свого життя можна відстояти свободу і перемогти ворога.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий