среда, мая 13, 2015

Відомі книги Альфонса Доде

  13 травня 2015 р. виповнюється 175 років від дня народження відомого французького письменника Альфонса Доде. Він народився в сім'ї власника невеликої фабрики, який швидко розорився. Не маючи можливості вчитися далі, майбутній письменник після закінчення школи працював журналістом, одночасно публікуючи невеличкі оповідання, і вже у 19 років  став дуже відомим в паризьких інтелектуальних колах, а у 35 років - одним з найзнаменитіших письменників Франції. Його твори назавжди увійшли до золотої колекції світової літератури.
    Пропонуємо вам згадати найвідоміші книги письменника.


  «Тартарен з Тараскона». Головний герой цієї популярної трилогії, що складається з романів «Незвичайні пригоди Тартарена з Тараскона», «Тартарен в Альпах», «Порт Тараскон» - «безстрашний», «великий», «незрівнянний» Тартарен, який живе в маленькому провінційному містечку. Добродушний і безжурний, недалекий і самозакоханий, дуже хвалькуватий і не дуже хоробрий - Тартарен любить у фарбах описувати свої незвичайні пригоди і подвиги. Ніколи не виїжджаючи за межі рідного міста, він сильно досяг успіху в «правдивих» розповідях про свої далекі подорожі і небезпечні пригоди. Так би і «здійснював» він славні подвиги, якби не місцеві хлопчаки, які замучили його своїми насмішками...
    Книга багаторазово інсценувалася і чотири рази екранізувалася.

  «Королі у вигнанні». У романі розповідається про долі коронованих осіб, які потерпіли крах у себе на батьківщині і опинилися на чужині. Не претендуючи на якусь історичну достовірність, автор надає своєму оповіданню характер широкого узагальнення. Перед читачами проходять різнохарактерні персонажі, інтереси яких між собою то вороже стикаються, то об'єднуються і складно переплітаються.

  «Фромон молодший і Ріслер старший». Роман присвячений питанням сім'ї та шлюбу у буржуазному суспільстві.

  «Сафо». Основу роману становить історія кохання студента Жана Госсена і куртизанки Фанні Легран на прізвисько Сафо. Фанні - не просто куртизанка, а особистість, яка володіє неабиякими здібностями. Вона хоче любити, готова на самопожертву, але на ній стоїть клеймо занепалої жінки.

  «Листи з мого млина». У цьому творі автор показує, що існує життя, де люди живуть за природними і справедливими законами природи. Вони не женуться за грошима, багатством та розкішшю,  не грузнуть у пороках, а чесно трудяться, вміють щиро і гаряче любити, задовольняються малим, радіють прекрасній природі Провансу і мужньо переносять труднощі. Дія розгортається на тлі казково прекрасної природи півдня Франції.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий