пятница, мая 01, 2015

Чарівний світ Сімони Вілар

  1 травня 2015 р.  50-річний ювілей відзначає популярна українська письменниця Симона Вілар (справжнє ім'я - Наталія Гавриленко). Письменниця працює у жанрах історико-пригодницького, історичного любовного роману, а також слов'янського фентезі. Її книги неодноразово перевидаються на території України та Росії.

 
   Складати Наталія Гавриленко, за власним визнанням, почала з самого дитинства - кожна прочитана книга чи переглянутий фільм отримували в її фантазіях яскраве продовження. Почала публікуватися з 1994 р., спочатку під псевдонімом Симона Вілар (у той час видавництва вважали більш вигідним видавати книги іноземних авторів). При цьому у вихідних даних прізвище Гавриленко вказувалося як прізвище автора «перекладу з французької». Потім публікувалася під своїм дівочим прізвищем - Образцова, а пізніше повернулася до псевдоніма, і з тих пір видається як Симона Вілар.

  У середині 90-х років минулого століття популярність здобули два цикли історичних романів письменниці - «Анна Невіль» і «Нормандська легенда», кожен з яких складається з чотирьох книг. Потім Симона Вілар стала автором ряду інших історичних романів, серед них: історичний детектив «Замок таємниць» (про часи громадянської війни в Англії в середині XVII століття), роман «Королева на додачу» (про долю королеви Франції Марію Тюдор) та ін. «Історія для мене - невичерпне джерело натхнення. Вивчаючи епоху хрестових походів, я була вражена: скільки дивовижних доль, яскравих особистостей, захоплюючих подій», - каже письменниця.
  Після низки творів на західну тематику, автор приступила до написання книг з вітчизняної історії.  Роман «Чужинець» присвячений часам Київської Русі, подіям 882 року, коли Віщий Олег захопив київський престол. Серія романів «Відьма» написана в жанрі історичних «фентезі» з епохи дохристиянської Русі, головною героїнею є дівчина з племені древлян, що володіє магічними здібностями. Для Сімони Вілар ця серія стала своєрідним експериментом.
  Сьогодні на рахунку письменниці більше 30 романів, що користуються великою популярністю, особливо серед жінок. Згідно з  рейтингом, проведеним журналом «Фокус», Сімона Вілар стала лідером продажу книг по Україні за 2012 рік.
  На питання, чи не хоче вона написати роман про сучасне життя, Симона відповідає: «Не хочу!» Замислювалася над романом, дія якого відбувається в розпал Наполеонівських воєн, але поки що всі її книги про Середньовіччя в Західній Європі  та про Київську Русь.
  Сімона Вілар  - лауреат  численних літературних премій та нагород, серед них: премія фонду «Ренесанс» за гідне представлення рідного міста Харкова у фантастичній літературі (2011), літературна нагорода «Золоті письменники України» (2012) та ін.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий