вторник, августа 11, 2015

Маршрутами літературних героїв

Літо - пора подорожей! А що для книголюба може бути краще, ніж подорожі по місцях улюблених героїв?
Для тих мандрівників, які втомилися від стандартних турів і шукають нових відчуттів, ми пропонуємо літературні маршрути по всьому світу. Щоб повторити шлях улюбленого героя, можна озброїтися романом і путівником, а можна пройти його слідом за екскурсоводом.


  Лондон Артура Конан Дойля

Навіть тим, хто жодного разу в житті не тримав в руках книг відомого англійського письменника, добре знайома адреса - Лондон, Бейкер-стріт, 221B. Саме тут у 80-х роках XIX століття, за задумом автора, геніальний сищик і його друг доктор Ватсон знімали квартиру. Сьогодні в цій будівлі розташувався офіційний музей Шерлока Холмса. Скрипка, капелюх, армійський револьвер Ватсона, обладнання для хімічних дослідів, сейф - все це наче зійшло зі сторінок книги.

У Лондоні є безліч місць, пов'язаних з пригодами сищика або життям самого Конан Дойля. Наприклад, можна легко знайти  перехрестя Бентінк-стріт і Уелбек-стріт, де Шерлок мало не загинув під колесами  коляски, що підіслав професор Моріарті.

Дублін Джеймса Джойса


Героїв письменника сьогодні складно уявити окремо від вулиць, ресторанів, будинків і соборів цього міста. Тут простягнувся знаменитий маршрут Леопольда Блума, для прогулянки по якому навіть не знадобиться брати з собою товстий том «Улісса»: на кожному значимому місці знаходиться табличка з рядками з книги. 16 червня ірландці святкують День Блума, на вулицях столиці безліч шанувальників творчості Джойса йдуть  слідами його героя, влаштовують читання роману. Але найкраще, вслухаючись у свій внутрішній монолог, колесити по Дубліну в гордій самотності  - у кращих традиціях автора.

Санкт-Петербург Федора Михайловича Достоєвського
Таємниче місто-привид, наповнене атмосферою безвиході, - таким постає Петербург у творах Достоєвського. Дивуючи читачів топографічною точністю описів, автор водночас вільно «переміщує» будинки, «змінює» власників і «додає» поверхи.


Федір Михайлович прожив у Петербурзі 28 років. За цей час він встиг змінити двадцять адресів. Своєї квартири у письменника ніколи не було. Сьогодні страшний образ Петербурга, створений письменником, притягує мандрівників. Популярністю користуються адреси: Канал Грибоєдова, 104 (будинок старої лихварки) та Громадянська вулиця, 19 (будинок Раскольникова).


Прага Франца Кафки
Все життя письменника пройшло в Празі. Це місто, що він пристрасно ненавидів і любив, було невідємне від нього. Ми слідуємо за героєм «Процесу» на перший допит, проходимо в робочий квартал з підземними лавочками та відразу згадуємо азбестову фабрику, де він колись працював.
По маршруту персонажів книги «Опис однієї боротьби» можна прогулятися самостійно: набережні Молдау, міст Карла IV, острів Лучніков. А будівля XVIII століття, в якому Кафка жив зі своїми батьками, встигла пережити реконструкцію і, як і раніше, стоїть на перехресті вулиць Капрова і Майселова.

Токіо Харукі Муракамі
Якщо ви любите Японію, цікавитеся її історією та культурою - вам варто взяти з собою в поїздку книги відомого японського письменника. Після екранізації «Норвезького лісу» місця, що згадуються в романі, стали дуже популярні  серед мандрівників. Відвідайте університет, де навчався Тоору Ватанабе, гірський санаторій, де проходила лікування Наоко, і безліч інших «декорацій», обраних автором.

Нью-Йорк Джерома Девіда Селінджера
Якщо тяга до літературних подорожей привела до того, що ви перетнули океан і опинилися в Нью-Йорку, вирушайте першим ділом прогулятися по Манхеттену. Ви виявите, що з тих пір, як тут бродив Холден Колфілд - головний герой роману «Над прірвою у житі», багато чого зовсім не змінилося, хіба що реклама інша і перехожі одягнені інакше. На Манхеттені пройшло дитинство самого письменника.

Справжні шанувальники Селінджера  неодмінно віддадуть перевагу  поїздці до Нью-Йорка у  зимовий час - а конкретніше, у час різдвяних канікул. Вокзал, історичний музей, готель «Едмонтон», легендарне озеро в Центральному парку - улюблені місця всіх, кому цікаве підліткове бунтарство героїв знаменитої книги.

Стокгольм Стіга Ларссона


Сьогодні по місцях Стокгольма, що згадуються в знаменитій детективній трилогії «Міленіум», екскурсії не водить тільки ледачий. Мандрівникам цікаво відчути себе на місці журналіста Мікаеля Блумквіста або татуйованої дівчини Лісбет Саландер. Працівники Музею історії Стокгольма з радістю покажуть вам 21-кімнатну квартиру Лісбет, звідки відкривається прекрасний вид на острів Юргорден, незвичайний будинок Мікаеля в районі Седермальм та інші пам'ятки, що згадуються в романі. А також поділяться інтригуючими подробицями з життя письменника.

Приємних вам літературних подорожей!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий