суббота, августа 29, 2015

Книги і читання в цифрах і фактах

Читання - улюблене заняття мільйонів людей зі всього світу. І цей процес має ще чимало секретів, що варто розгадати істинному прихильнику книг.
Тим, хто любить читати, пропонуємо цікаві факти про книги і читання.


Книга з каменю знаходиться в Абхазії. Її обсяг - 20 сторінок, на яких зображені біблійні сюжети.

0,9×0,9 мм – розміри найменшої книги, занесеної до Книги рекордів Гіннесса. Вона була надрукована і переплетена в Омську у 1996 р. Це оповідання А.П. Чехова «Хамелеон».

75 кг важить найбільша у світі книга - Кодекс Гігас - рукописний звід початку XIII століття. Розмір палітурки - 92 см у висоту, 50 см в ширину, товщина книги - 22 см.

Одна з найнезвичайніших книг у світі - «Божественна комедія» Данте, що написана на аркуші паперу 80×60 см ченцем Челані. Всі вірші легко читаються неозброєним оком, а при перегляді з деякої відстані можна побачити барвисту карту Італії.

4-6 років - найсприятливіший вік для навчання дитини читанню. Після 6-7 років навчитися читати складніше.

У 1996 р. у США з'явився перший зразок електронної книги, що сьогодні отримав би назву «планшетний комп'ютер».

68% всіх книг купують жінки.

95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів за хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).

6,5 годин на тиждень або трохи менше години на день - саме стільки в середньому витрачають на приємне дозвілля з книгою жителі планети.

Виявляється, при швидкому читанні людина засвоює до 80% прочитаного матеріалу. Тоді як традиційне читання вголос дозволяє зрозуміти тільки до 60% написаного в книзі.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий