четверг, августа 06, 2015

«Книжкові» собаки


  
   Тепер у собак з'явилася нова професія - вчитель читання. Звичайно, собаки не вчать алфавіту, не показують, як складати букви в слова. Зате вони чудово вміють слухати. При цьому собаки не роблять зауважень,  не дратуються, якщо дитина робить помилку. Вони завжди уважні і доброзичливі. У присутності безмовної і доброзичливої слухачки дітям легше навчитися читати.

   Ідея навчання дітей читанню книг за допомогою собак зародилася в США кілька років тому, і тепер «книжкові» собаки є вже у всьому світі. Особливо популярні вони у Фінляндії. Їх заводять при бібліотеках, щоб допомогти дітям навчитися читати.
   Так, у фінському містечку Маанінка місцева бібліотека найняла на роботу собаку, щоб покращити навички читання дітей. Щодня пес  Хилмі приходить до бібліотеки, щоб послухати, як читають діти. Фахівці стверджують, що малюкам дуже корисно усвідомлювати, що їхнє читання слухає собака - вона жваво реагує на голос дітей, але при цьому не висловлює свої думки про почуте. Така методика допомагає дітям швидше освоїти техніку читання, адже собака може довго чекати, поки малюк складе слово, і не відволікається на невеликі мовні дефекти, що властиві дітям.
   Відзначимо, що «книжкові» собаки з'явилися не тільки в цій  бібліотеці - в деяких містах у читачів є можливість замовити як індивідуальний, так і груповий час для спілкування з чотириногим співробітником бібліотеки. В даний час фінські собаківники активно обговорюють критерії, за якими повинні відбиратися тварини на таку відповідальну посаду.
Як вам така ідея?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий