воскресенье, августа 02, 2015

Жінки - лауреати Нобелівської премії з літератури

  Ні для кого не секрет, що жінкам в усі часи було складніше пробитися на письменницький Олімп, ніж особам чоловічої статі. Та й частка жінок-письменників і поетів серед представників цієї професії збільшилася лише  останнім часом.
  Відомо, що сестри Бронте публікували свої шедеври під ім'ям братів Белл. Шарлотта Бронте пояснювала це так: «У нас було неясне відчуття, що до письменниць прийнято ставитися з упередженням». І навіть у ХХ ст. видавець першої книги про Гаррі Поттера (а це 1997 рік) порадив Роулінг не писали на обкладинці своє повне ім'я, так як хлопчики не захотіли б читати книгу, написану жінкою. Тому «Гаррі Поттер і Філософський камінь» вийшла під псевдонімом «Дж. К. Роулінг», з якого неможливо зрозуміти, автор - жінка або чоловік.
  Складно сказати, чи впливали на рішення Нобелівського комітету гендерні забобони, але за всю історію премії жінкам вручали її тільки 13 разів. Причому половина з них стали лауреатами після 1991 року. Якщо брати останні 10 років, то Нобелівської премії були удостоєні 4 жінки-письменниці, а це вже позитивна динаміка.
 
  Пропонуємо вам згадати імена всіх жінок-лауреатів найпрестижнішої премії в галузі літератури. В інфографіці представлені формулювання Нобелівського комітету, що зазначають, за що саме була присуджена премія, і назви книг письменниць, що варто прочитати.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий: