воскресенье, августа 09, 2015

«Читаючі» пам'ятники світу


  Книга – найкращий подарунок не тільки книголюбові, а й вулиці і місту. У різних містах світу існує величезна кількість скульптурних композицій, меморіальних дощок і бюстів, присвячених книгам, письменникам, героям літературних творів і навіть читачам.
  Пропонуємо вам невелику добірку пам'ятників, що увічнили читача, який тримає в руках книгу.




  У маленькому містечку Уеллс (Англія), можна натрапити на паркові скульптури  «читаючих»  середньовічних матрон,  що витончено розташувалися на лавках міського парку.

 Для багатьох авторів, які працюють у жанрі міської скульптури, книга і людина, яка читає, асоціюється зі студентством. Приклади подібної творчості в різних країнах багато в чому збігаються. Наприклад, у Гомелі (Білорусь) біля державного університету імені Ф. Скорини з'явилася кам'яна студентка, яка читає, їсть яблуко і задивляється на перехожих.


    А це кам'яні київські студенти, які, схоже, готуються до іспитів.

   У місті Льовен (Бельгія) студент-читач настільки перезаймався в ніч перед іспитом, що змушений поливати себе кока-колою.

   Оригінальний пам'ятник читачеві у Дармштадті (Німеччина) сповнений символізму і абстракцій, але, в той же час, досить вишуканий.


   А ось веселий пам'ятник вундеркіндові в Кореї, як би натякає книголюбам і студентам не перестаратися в осягненні наук і читанні, а то можете перетворитися на великоголового «ботаніка». Хоча хіба це так вже погано?




    Оригінальний пам'ятник стоїть у дворі дитячої бібліотеки в Єревані (Вірменія). Скульптура заввишки близько 2,5 метрів складається з книг і світильників. Автор реалізував ідею  «читаючого» пам'ятника зовсім незвично. Будь-який бажаючий може сісти на скульптуру, ставши читачем. Перебуваючи в цьому «кріслі» з книг, ви самі стаєте героєм пам'ятника, навіть можете почитати величезну книгу, освітлену символічною лампою.











Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий