пятница, августа 14, 2015

Ернест Сетон-Томпсон: єдність з природою

  14 серпня 2015 р. виповнюється 155 років від дня народження відомого канадського письменника і натураліста Ернеста Сетона-Томпсона, який  пропагував ідеологію життя в гармонії з природою. Він був одним із зачинателів літературного жанру творів про тварин, що мав потужний вплив на багатьох письменників-анімалістів.

  Не будучи шанувальником міського життя, Ернест подовгу жив в лісах і преріях. Написав близько 40 книг, головним чином про тварин: «Лобо», «Мустанг-іноходець», «Срібна Плямочка», «Красношейка», «Снап: історія бультер'єра», «Доміно», «Рольф у лісах» та ін.

    До середини минулого століття існувала думка, що тваринний світ і світ людей взаємно не пов'язані ні за походженням, ні за  розвитком. У науці першим довів цю єдність Чарльз Дарвін, у літературі  - Сетон-Томпсон. Але він не був би видатним письменником, якби розповідав про тваринний світ тільки як натураліст. Вся творчість письменника освітлена великою любов'ю до природи. З глибокою майстерністю проникає він у психологію своїх чотириногих або пернатих героїв і викликає до них незмінне співчуття і зацікавленість. Його схвильована розповідь про різних тварин і птахів завжди повна не тільки ніжності і поезії, але й болю, оскільки драматична колізія в його творах зазвичай закінчується  трагічно. У боротьбі зі стихією, в сутичці з сильнішим ворогом, а частіше від руки жорстокої та жадібної людини його герой гине. І кожного  разу читач, розділяючи горе і страждання автора, переймається ненавистю до винуватців цієї загибелі. Але таким і було завдання письменника – передати свою любов до природи і примножити борців, які, як і він, будуть ненавидіти жорстоке ставлення до природних багатств і до всього живого.
  Сетон-Томпсон відомий не тільки як талановитий письменник, але і як гарний художник - всі книги, видані ним, супроводжувалися малюнками, що цінувалися не менше літературної частини твору. Це дозволило «оживити» багато книг автора.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий