среда, августа 05, 2015

Знайомий і незнайомий Гі де Мопассан


   5 серпня 2015 р. увесь літературний світ відзначає 165-річчя від дня народження відомого французького письменника Гі де Мопассана. Його романи і новели відрізняються дивовижною психологічною глибиною, естетичною досконалістю, за якими стоять великий талант і виключна образотворча майстерність художника. На книгах Мопассана виросли цілі покоління читачів, для яких він був і залишається сьогодні одним з найбільш читаних і улюблених французьких авторів.
    Пропонуємо вам цікаві факти з життя письменника.

Його повне ім'я - Анрі-Рене-Альберт-Гі де Мопассан.

Батьки розлучилися, коли хлопчикові було 11 років. Він залишився з матір'ю і до кінця життя ненавидів батька.


   Після франко-пруської війни, що супроводжувалася економічною кризою, матеріальне становище майбутнього письменника різко погіршилося. Він  влаштувався чиновником у Морському  міністерстві, де працював близько 10 років. Цікаво, що в архівах міністерства збереглася характеристика Мопассана, де було сказано: «Старанний чиновник, але погано пише».


   Першим літературним наставником письменника був Гюстав Флобер. Саме він вимогливо розбирав і редагував твори молодого Мопассана, не дозволяючи йому друкуватися, поки не була написана новела «Пампушка», що Флобер назвав шедевром. Цей твір відразу ж став дуже популярним серед читачів. Після колосального успіху «Пампушки» всього за десять років Мопассан створив всі свої 29 книг. Серед них шість романів («Життя», «Любий друг», «Монт-Оріоль», «П'єр і Жан», «Сильна як смерть», «Наше серце»), більше трьохсот новел та кілька мандрівних нарисів. Збірки новел видавалися щорічно, а іноді і по кілька книжок на рік. Письменник перебував у зеніті слави. Його справи йшли добре і, долучаючись до його таланту, зробили його багатим.

 Працездатність Мопассана вражає:  біографи вирахували, що тільки за 1885 р. Мопассан написав 1500 друкованих сторінок. Цього не вдавалося досягти ні Бальзаку, ні Діккенсу, ні, навіть, Дюма.

  Одним з перших перекладачів Мопассана на російську мову був Лев Толстой.

 Мопассан вважав, що публіці належать лише його книги і всіляко намагався приховувати своє особисте життя, обурювався плітками про себе, забороняв публікувати свої портрети і листування. Саме з цієї причини в його біографії досі є  «білі плями».

 Письменник був одним з тих, кого дратувала Ейфелева вежа. Тим не менш, він щодня обідав у її ресторані, пояснюючи це тим, що тут - єдине місце в Парижі, звідки не видно вежі.

  Мопассан працював щодня, не відходячи від письмового столу з сьомої години ранку до полудня. Він так докладно обмірковував свої твори, що вони виливалися на папір практично без єдиної помарки.

  На ті часи письменник заробляв величезні гроші. У його володінні було 4 вілли і дві яхти. Він вважав своїм обов'язком фінансово підтримувати матір і сім'ю брата.

 Коли збожеволів його брат, Мопассан остаточно повірив у те, що йому теж судилася така сумна доля. У нього почали боліти очі, його мучили постійні мігрені і безсоння, а лікарі казали, що це все від напруженої роботи. Зрештою, письменник почав заговорюватися і марити. Одного разу, в нападі божевілля, він полоснув себе ножем по горлу, але залишився живий.

 Коли у Мопассана розвинулася манія переслідування, його поклали в психіатричну клініку, де він і помер у віці 42 років. За кілька років до цього він написав: «Я увійшов в літературу як метеор,  залишу її як блискавка».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий