пятница, августа 21, 2015

Улюблені книги Рея Бредбері

  22 серпня 2015 р.  виповнюється 95 років від дня народження популярного американського письменника, класика наукової фантастики Рей Бредбері. Його називали одним із найвпливовіших і шанованих письменників сучасності, найвидатнішим фантастом. Він же, в свою чергу, волів називати себе казкарем, який розповідає фантастичні історії. За своє життя Бредбері створив понад 800 різних літературних творів, у тому числі кілька романів і повістей, сотні оповідань, десятки п'єс, ряд статей, заміток і віршів.
   Пропонуємо згадати найвідоміші та найулюбленіші книги  письменника.  «451° за Фаренгейтом». Цей роман приніс автору світову популярність. Філософська антиутопія малює безпросвітну картину розвитку постіндустріального суспільства: це світ майбутнього, в якому всі письмові видання безжально знищуються спеціальним загоном пожежних, а зберігання книг переслідується за законом. Найвідоміша цитата з книги «Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад - не читати їх» давно стала культовою.

  «Марсіанські хроніки». Хочете підкорити Марс - цей дивний мінливий світ, населений загадковими, невловимими мешканцями і не такий вже добрий до людини? Зважтеся. Але тільки приготуйтеся повною мірою випити чашу жалю і туги - туги за зеленою планетою Земля, на якій назавжди залишиться ваше серце.

  «Вино з кульбабок».  Увійдіть у світлий світ 12-річного хлопчика і проживіть з ним одне літо, наповнене подіями - радісними і сумними, загадковими і тривожними, де кожен день відбуваються дивовижні відкриття, головне з яких - ти живий, ти дихаєш, ти відчуваєш.

  «Ліки від меланхолії». «Коли все втрачено, залишається надія», - стверджує герой одного з оповідань письменника. І ці слова могли б стати епіграфом до всього збірника, на сторінках якого  знайшлося місце для сумних посмішок і добрих чудес.

  «Смерть - справа самотня». Бредбері використовує силу свого магічного дару абсолютно по-новому і дарує своїм читачам твір, що є внеском у жанр «крутого» детективу. Але одночасно з м'якою ностальгією воскрешає в пам'яті події 1949 року в Лос-Анджелесі, коли розселяли жителів з узбережжя океану.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий