вторник, марта 01, 2016

«Сірникові» книги

Щорічно 2 березня у світі відзначають, мабуть, одне з  незвичайних свят - Міжнародний день сірника. Дійсно, у міжнародному календарі є таке трохи дивне свято, встановлене ЮНЕСКО кілька років тому. Чому саме цей день - цього не знає ніхто, хоча немає сумніву, що винахід сірника гідно поставити поруч  з винаходом  колеса.
Пропонуємо вам книги, де сірникам у назві, а той у змісту відведена чи не головна роль.


М. Лассіла «За сірниками». Повість класика фінської літератури, що пронизана гумором і комізмом, складається з ряду анекдотичних епізодів. У будинку селянина Антті Іхалайнена скінчилися сірники. Він відправляється за ними до найближчого хутору, і цього цілком достатньо для зав'язки сюжету, де багато плутанини, неймовірних збігів і нісенітниці.

А.П. Чехов «Шведський сірник». Ця кримінальна розповідь великого російського класика включена до знаменитої американської «Антології детективного оповідання», а її новаторський прийом опису злочину використовувала у своїх творах сама Агата Крісті. Два повітових слідчих намагаються розплутати таємниче вбивство поміщика. Коло підозрюваних зростає, драматизм наростає, і головний доказ - шведський сірник - веде детективів до вельми гострої розв'язки.

Г.Х. Андерсен «Дівчинка з сірниками». Це неймовірно сумна казка відомого датського казкаря, сюжет якої знайомий кожному. Маленька беззахисна дівчинка, яка замерзає в холодну передноворічну ніч, зігрівається теплом, що виходить від кількох запалених сірників...

Г. Сусі «Дівчинка, яка любила гратися із сірниками». Це шокуюча, жорстока, але одночасно і дивно зворушлива сповідь дитини, яка зросла у маєтку божевільного батька. Автора книги - канадського письменника - не випадково називають майстром магічного реалізму, а цей роман - одним з кращих психологічних романів XXI століття.


 С.Е. Філліпс «Сірник». Сюзанна Фальконер, дочка мільйонера, яка виросла в розкоші і багатстві, не вагаючись, поставила на карту все і тікає з власного весілля на мотоциклі відчайдушного  бунтаря Сема Гембла. Любов Сема дала Сюзанні впевненість в собі і відвагу, але ця ж любов відірвала її від звичного благополуччя, кинула у вир палючих страстей і запаморочливих пригод.
  


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий