вторник, марта 15, 2016

Інтерактивна бібліотека в Індіанаполісі

   Якщо Ви не любите традиційні бібліотеки, де всі сидять із зосередженими обличчями, боячись видати зайвий шерех,  то вам потрібно заглянути до Центральної бібліотеки міста Індіанаполіса (США). Вона розвіє абсолютно всі бібліотечні стереотипи і нікого не залишить байдужим. Це п'ять поверхів захоплюючої інформації та інтерактивного сучасного підходу до навчання.

  Чим же так приваблива бібліотека? Відразу ж, коли тільки потрапляєш всередину, відкривається величезний простір, осяяний сонячним світлом. Зручні дивани для очікування, стенд інформації з цікавими буклетами, вільний вхід і доступ до всіх книг та матеріалів і ніяких читацьких квитків! 
   Тут можна досліджувати поверх за поверхом скільки завгодно, і ніхто не дорікне в тому, що людина не книги читає, а, наприклад, фотографує. Незважаючи на те, що бібліотеку щорічно відвідують понад 5 мільйонів людей, в ній завжди є вільні місця і можливість спокійно знайти потрібний матеріал.


  У бібліотеці ідеально сплановано зонування простору. Кому потрібно відгородитися від навколишнього світу для зосередженої спільної роботи над проектом - для них створені спеціальні круглі столи, кожен з яких оточений стелажами з книгами на певні теми. Є можливість влаштувати відеопрезентацію і закріпити отримані знання цікавою літературою. Хто любить отримувати інформацію в розслабленому стані, можуть розміститися на зручних шезлонгах. Це схоже на літературний курорт!
   Для дітей обладнаний великий ігровий куточок. Поки дорослі займаються, вони можуть  складати букви, пограти в різні ігри.
 
Всі книги на полицях розкладені за категоріями, а кожна категорія для зручності схематично позначена. Але що найцікавіше - кожна книга загорнута в прозору обкладинку. Це простий і очевидний спосіб продовжити її життя.
   У бібліотеці є свій власний кінотеатр на велику кількість місць.

   
Для тих, кому подобається більш звичний образ бібліотеки, ласкаво просимо до читального залу, обладнаного під старовинний особняк. Ніяких високих технологій! Читач один на один з книгою без будь-яких посередників. Таке відчуття, що знаходишся в бібліотеці одного з британських замків в оточенні стародавніх манускриптів і рідкісних  книг. Дубові столи і шафи, забиті книгами, висячі люстри з різьбленої стелі і величезні вікна - від споглядання  цього відчуваєш особливу аристократичну насолоду.
 
Подібна організація бібліотеки, що орієнтована на смаки абсолютно всіх жителів міста, дозволяє повернути інтерес до книг друкованого формату, а поділ внутрішнього простору на різні зони перетворює пізнання в інтерактивний процес.
   

В Індіанаполісі, якщо підліток повернеться додому вранці і скаже, що засидівся в бібліотеці, йому охоче повірять.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий