воскресенье, марта 13, 2016

Цікаві факти про Біблію

   Весна відкриває цілу низку найсвітліших і найпрекрасніших свят: Міжнародний жіночий день, Великдень, День Перемоги, День слов'янської писемності і культури... У чудовий хоровод цих свят вплітається День православної книги, що відзначають 14 березня. Цей день був встановлений у 2009 р. з метою привернення уваги громадськості  до популяризації духовно-моральної літератури, спрямованої на виховання справжніх християнських цінностей. Дата свята вибрана не випадково: саме в цей день у 1564 р. вийшла в світ перша друкована книга «Апостол», що видана дияконом Іваном Федоровим.

   
     Книга живе вже кілька тисячоліть, але не завжди вона була такою, якою ми бачимо її зараз. До святих Кирила і Мефодія всі священні книги, що викладали християнське вчення, були написані тільки  староєврейською, грецькою і латинською мовами. Перші слов'янські книги були рукописними, створювали їх монахи, які старанно виписували кожну букву, а заголовні букви писали червоним чорнилом. Книги переплітали в шкіру, прикрашали золотом, сріблом і коштовним камінням, як би кажучи: «Книга - дуже цінна річ».
   Пропонуємо вам цікаві факти про найголовнішу книгу усіх часів - Біблію. Багато людей готові визнати Біблію особливою ​​Книгою, джерелом премудрості, найбільшим літературним твором. Але при цьому вважають, що вона придатна скоріше для філософських роздумів, ніж для повсякденного життя сучасної людини, її сім'ї і навчання, роботи і бізнесу. Той, хто поверхово знайомий з Писанням, вважає, що в ньому більше говориться про минуле і майбутнє, ніж про сьогодення, більше про обмеження, ніж про задоволення.
   Але вдумливий читач, який прагне глибше вникнути в біблійне вчення, розуміє, що Біблії дійсно варто віддати перевагу іншим релігійним книгам, бо вона має  разючі відмінності, що ставлять її осібно серед всього інтелектуального багатства людства.

  Слово «та бібліа», від якого виникла назва «біблія», грецького походження. У перекладі це слово означає множинне число, утворене від слова «біблос», що в свою чергу перекладається як слово «книга». Артикль «та» вказує на те, що ці книги мають певний релігійний напрямок і присвячені Божественному Одкровенню.

    Біблія - ​​досить велика книга, що містить близько 3,5 млн. літер. Кількість слів коливається між 773 692 і 773 746  у залежності від того, яким чином їх рахувати.

   Біблія є найбільш видаваної у світі книгою. Її щоденний тираж становить 32876 прим., тобто кожну секунду у світі друкується одна Біблія.

  Біблія – книга, що  ​​більше всіх у світі перекладається. Вона перекладена на 2036 мов і діалектів.

  
     Біблія - ​​найпопулярніша у світі книга. В історії літератури було чимало творів, що стали світовими бестселерами, інтерес до яких тримався роками. Але минав час, і інтерес до них пропадав. А Біблія без будь-якої реклами користується популярністю протягом майже 2000 років - й сьогодні вона є бестселером № 1.

   Біблія тримає рекорд по тривалості її створення. Книги, що складають Біблію, писалися протягом 1600 років.

   
    Біблія - ​​єдина книга в світі, створена колективом авторів, які ні в чому не суперечать один одному, хоча більшість з них не були знайомі один з одним і жили в різний час. Серед письменників Біблії - царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибаки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин)  та ін. - всього 40 авторів.

   Біблія є найбільш коментованою книгою. Наприклад, тільки в Оксфордської бібліотеці зібрано на одне 1-е Послання апостола Іоанна таку кількість робіт, що займають приміщення у 20 кв. м.


  
  Біблія є найдорожчою книгою. Найбільша сума, коли-небудь сплачена за рукопис, була віддана за Синайський кодекс - один з найдавніших списків Біблії. Це скарб, що належав російській імператорській сім'ї, був проданий радянським урядом Великобританії у 1923 р. за 510 тис. доларів (виручені кошти були витрачені на продовольство). Майже так само оцінюють фахівці Острозьку Біблію Івана Федорова і латинську Вульгату Іоанна Гуттенберга.

  У Біблії неодноразово повторюються числа 7, 12 і 40. «Не бійся» з'являються в Біблії 365 разів за кількістю днів у році, слово «християнин» - тільки 3 рази, слово «Трійця» ніколи не згадується в Біблії. Останнє слово в Біблії - «Амінь».

  Біблія містить 100 позитивних висловлювань про праву руку. Вважалося, що ті, хто праворуч від Христа буде успадковувати землю. Ті, хто зліва - горітиме в пеклі. Вважається, що диявол літає навколо лівого плеча людини.

  Біблія є книгою,  що найчастіше крадуть у магазинах.

  Біблію в усьому світі називають найголовнішою книгою, що стоїть над усіма іншими книгами  - у Біблії описані всі життєві ситуації, що можуть статися з людиною і дані правильні поради, як потрібно краще і корисніше  себе вести в тих чи інших життєвих обставин. Поряд з цим в Біблії міститься все те, що потрібно для праведного життя і для порятунку людини.

  Біблія справила величезний вплив на розвиток загальнолюдської культури. На біблійні сюжети створено безліч шедеврів у галузі літератури, музики, живопису, скульптури, архітектури, а також написано колосальна кількість праць з етики, естетики, філософії, теології та релігієзнавства. Про Біблію в різні епохи і в різних країнах світу створені цілі бібліотеки книг, де детально вивчають її виникнення, формування  та дослідження її змісту.  Існує навіть спеціальна наука - бібліїстика, котра детально досліджує все, що пов'язано з Біблією.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария