пятница, марта 11, 2016

Відомий політик-письменник

   Чи  знаєте ви, хто з відомих політиків був лауреатом Нобелівської премії з літератури? Причому не за конкретний твір, а за сукупність праць. Особливим успіхом у читачів досі користуються його яскраві й дотепні висловлювання під час публічних виступів, що також були видані окремою книгою. Це британський державний і політичний діяч, прем'єр-міністр Великобританії у 1940-1945 і 1951-1955 роках, військовий (полковник), журналіст, письменник, почесний член Британської академії сер Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль.

   Навіть займаючи важливі державні пости, сер Черчілль знаходив час для того, щоб писати свої історичні праці, що видавалися і перекладалися на багато іноземних мов. Піком визнання заслуг колишнього прем'єра Великобританії стало присудження йому у 1953 р. Нобелівської премії з літератури за «високу майстерність творів історичного та біографічного характеру, а також за блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися вищі людські цінності». Як зауважив у своїй промові член Шведської академії, «політичні і літературні досягнення Черчілля настільки великі, що його можна порівняти як з Цезарем, так і з Цицероном». Через участь у міжнародній конференції на Бермудських островах Черчілль не зміг бути присутнім на церемонії нагородження. Від імені британського прем'єра нагороду отримала його дружина.
   Журналістка і письменниця Дебора Коен, яка вивчає творчість Черчілля, стверджує, що успіху його книг багато в чому сприяв той факт, що в них він активно використовував різні документи, вилучені їм свого часу з державного архіву. Саме з цієї причини, вважає вона, мемуари Черчілля стали черговим бестселером.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий