четверг, марта 10, 2016

«Книжкове колесо» - досягнення XVI століття

   Багато хто  вважає, що кілька століть тому люди жили нудно і надзвичайно незручно - ні комунікацій, ні освітлення, ні звичних побутових зручностей. Це насправді не так. Наприклад, у XVI ст. люди користувалися справжнім браузером для паперів, що був зроблений з декількох шестерень, дерев'яних полиць і коліс. Називався він «книжкове колесо».

   «Книжкове колесо» винайшов італійський інженер Агностіно Рамеллі. Завдання цього пристрою полягало у тому, щоб полегшити людині роботу відразу з декількома книгами. На колесі розташовувалися полиці з відкритими книгами на потрібних сторінках, в певний момент користувач «докручував» до себе потрібний фоліант, робив виписку і продовжував роботу.
   Такі колеса були встановлені в багатьох університетах і бібліотеках, де йшла активна робота з книгами і рукописами. Згодом,  їхня конструкція змінювалася і удосконалювалася. Розміри зменшувалися, надаючи пристрою цілком цивілізований вид.
   «Книжкові колеса» збереглися в старих європейських монастирях. Наприклад, у  празькому Страгівському монастирі  можна і зараз побачити це середньовічне досягнення. Можливо, ці пристрої стали предками сучасних книжкових стендів на шарнірах, що сьогодні використовуються, швидше як вінтажні вітрини, в магазинах або бібліотеках.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий