вторник, марта 29, 2016

Найвідоміші книги Дж. Фаулза

   31 березня виповнюється 90 років від дня народження відомого англійського письменника-романіста, одного з видатних представників літературного постмодернізму Джона Роберта Фаулза. Він отримав визнання як один з великих прозаїків. Його твори, незважаючи на різноманітність образів і багатство прийомів художнього зображення, були об'єднані однією метою - пошуком особистої свободи, сенсу творчості, свободи творчих шукань.
   Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменника.


  «Колекціонер». Саме  з цього  роману почався успіх письменника в літературі. Книга торкається найважливіших проблем буття - сутності краси і потворності, взаємовідносин людини і суспільства, творця і творіння. Молодий робітник, що колекціонує метеликів, закохується в юну красуню з вищого суспільства, яка стає першим «екземпляром» в його новій жахливій колекції.

  «Волхв». Книгу можна назвати психологічною драмою, містичним детективом і інтелектуальним романом одночасно. На грецькому острові проводяться психологічні досліди, пов'язані зі страхами і емоціями людей, що перетворюють їхні життя на тортури.

  «Жінка французького лейтенанта». Це історія любовної пристрасті, розіграна в геніально відтворених декораціях вікторіанської Англії. Читачі, залучаючись до низки непередбачуваних поворотів сюжету, стають співучасниками розгадування таємниці, нестандартної розв'язки любовної інтриги, що ставить героя перед нелегким вибором.

  «Деніел Мартін». Головний герой цього роману - колишній драматург, а згодом успішний голлівудський сценарист - повертається до Англії відвідати хворого друга. Опинившись у компанії людей, які добре знали його раніше, він змушений розібратися з таємницями, прихованими в його минулому, і, зробивши радикальну переоцінку цінностей, знайти себе.

  «Вежа з чорного дерева». Ця книга про зустріч людей, які живуть в абсолютно різних вимірах. Життя молодого художника і мистецтвознавця Девіда Вільямса, який приїхав у гості до старого та іменитого художника Генрі Бреслі, складається з умовностей і теоретичних вигадок. Вежею з чорного дерева герой називає те потаємне місце, де причаївся дух людини, яка підкорила своє життя умовностям, зайвому слідуванню моди і, як наслідок, назавжди втратила саму себе.


  «Лялечка». Роман займає особливе місце, являючись  творчим заповітом письменника, який вклав в нього увесь свій накопичений інтелектуальний і духовний багаж та  відточену десятиріччями майстерність. Пейзажі старої Англії, детективний сюжет з елементами містики, хитромудрі інтриги і таємничі події служать автору чудовим тлом для глибокого психологічного дослідження, де він розкриває теми, характерні для його творчості: відносність пізнання й істини, кордони людської свободи, історичні корені сучасної цивілізації.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий