суббота, марта 19, 2016

Найвідоміші сучасні французькі письменники

   Щорічно 20 березня відзначають Міжнародний день франкофонії. Цей день присвячений французькій мові, що нею розмовляють більше 200 мільйонів людей по всьому світу.
   Ми скористалися цим приводом і пропонуємо згадати кращих французьких письменників сучасності, які представляють Францію на міжнародній книжковій арені.


   Фредерік Бегбедер. Прозаїк, публіцист, літературний критик і редактор. Його літературні твори, з описами сучасного життя, метань людини в світі грошей і любовних переживань дуже швидко завоювали шанувальників по всьому світу. Найгучніші книги «Любов живе три роки» та «99 франків» навіть були екранізовані. Заслужену славу письменникові також принесли романи «Канікули в комі», «Розповіді під екстазі», «Романтичний егоїст». Згодом Бегбедер заснував власну літературну премію «Премія Флори».
  Цікавий факт - у 2000 р. його роман «99 франків», що у сатиричній формі розповідає про підводні камені рекламного світу, був рекомендований до продажу у Франції саме за такою ціною. Видання в інших країнах призначали ціну за курсом: 39,90 марок в Німеччині, 9,99 фунтів у Великобританії, 999 ієн в Японії  та ін. У 2002 р. у зв'язку з введенням євро книга була перевидана і отримала назву «14,99 євро».

  Мішель Уельбек. Один з популярних письменників початку XXI ст., якого більше всього читають. Його книги перекладені на добрих три десятки мов. Його роман «Елементарні частинки» (1998) отримав «Гран-прі», «Карта і територія» (2010) - Гонкурівську премію. Наступні книги -  «Платформа», «Лансароте», «Можливість острова» та ін. – теж стали  бестселерами.
  Новий роман письменника «Покора» розповідає про крах сучасної політичної системи Франції  у недалекому майбутньому. Автор визначив жанр свого роману як «політичну фантастику». Дія розгортається у 2022 р. До влади демократичним шляхом приходить президент-мусульманин, і країна починає на очах змінюватися ...

  Бернар Вербер. Культовий письменник-фантаст і філософ. Його ім'я на обкладинці книги означає тільки одне - шедевр! Сумарний світовий тираж його книг - понад 10 мільйонів! Письменник більше відомий завдяки трилогії «Мурахи», «Танатонавти», «Ми, боги» і «Третє Людство». Його книги перекладені на багато мов, а сім романів стали бестселерами в Росії, Європі, Америці і Кореї. На рахунку письменника - маса літературних премій, у т.ч. премія Жюля Верна.
   Одна з найгучніших книг письменника - «Імперія ангелів», де переплітаються фантастика, міфологія, містика і реальне життя звичайних людей. Головний персонаж роману потрапляє до раю, проходить «страшний суд» і стає ангелом на Землі. За небесними правилами йому даються три людських клієнта, адвокатом яких згодом він повинен стати на страшному суді ...

  Гійом Мюссо. Відносно молодий письменник, дуже популярний серед французьких читачок. Кожен його новий твір стає бестселером, за його творами знімають фільми. Глибокий психологізм, пронизлива емоційність і яскрава образна мова  заворожують читачів у всьому світі. Дія його пригодницько-психологічних романів розгортається в усьому світі - у Франції, США та інших країнах. Слідом за героями читачі відправляються назустріч повним небезпек пригодам, розслідують загадки, занурюються в пучину пристрастей...
  В основі нового роману письменника «Тому що я тебе люблю» - трагедія однієї сім'ї. Марк і Ніколь були щасливі, поки їхня маленька дочка, єдина, довгоочікувана і улюблена дитина, не пропала ...

  Марк Леві. Один з найвідоміших письменників-романістів, чиї твори перекладені на десятки мов і друкуються величезними тиражами. Письменник є лауреатом національної премії Гойї. За право екранізації його першого роману «Між небом і землею» Стівен Спілберг заплатив два мільйони доларів.
  Літературні критики відзначають багатогранність творчості автора. У його книгах - «Сім днів творіння», «Зустрітися знову», «Кожен хоче любити», «Піти, щоб повернутися», «Сильніше страху» та ін. - нерідко зустрічається тема безкорисливої ​​любові і щирої дружби, таємниці старих особняків і інтриги , реінкарнація і містика, несподівані повороти сюжетних ліній.
  Нова книга письменника «Вона і він» є одним з найкращих романів за підсумками 2015 р. Ця романтична історія про нездоланну і непередбачувану любов.

  Анна Гавальда. Відома письменниця, яку називають «зіркою французької словесності» і «новою Франсуазою Саган». Її книги перекладені на десятки мов, відзначені цілим сузір'ям премій, за ними ставлять спектаклі і знімають фільми. Кожен її твір - розповідь про кохання і про те, як ця любов прикрашає кожну людину.
  У 2002 р. вийшов перший роман письменниці - «Я її любив, я його любила». Але це все було лише прелюдією до справжнього успіху, що принесла їй книга «Просто разом», котра затьмарила у Франції навіть роман «Код да Вінчі» Д. Брауна. Це мудра і добра книга про любов і самотність, про життя і, звичайно ж, щастя.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария