среда, марта 02, 2016

Найплодовитіші письменники

   3 березня письменники різних країн світу відзначають своє професійне свято - Всесвітній день письменника, що заснований у 1986 р. А чи знаєте ви, скільки письменників у світі? За одними даними, їхня кількість не перевищує ста тисяч, за іншими - двісті тисяч, а, можливо, навіть більше. Щоб заслужити горде звання «письменник», потрібні і праця, і талант, і посмішка Фортуни, і, може бути, ще яка-небудь невловима метафізична властивість.
   Ми щиро вітаємо всіх майстрів словесності з професійним святом! Бажаємо їм невичерпної наснаги, творчих удач, реалізації  найнезвичайніших задумів і вдячних читачів!
   Пропонуємо декілька цікавих фактів про найплідніших письменників.

  Олександр Дюма.  Довгий час рекорд плодючості  тримав відомий французський письменник. Точно вказати, скільки він написав книг, практично неможливо. Сам письменник говорив про 400 романів і 75 п'єс. Його біограф Андре Моруа вказує 500 або 600 томів. Повне зібрання творів, що вийшло у 1860 р., включає 301 книгу. Значний багатотомний енциклопедичний словник «Великий Лярусс» повідомляє про близько 300 творів. На сайті Товариства друзів Олександра Дюма перераховані 244 твори, причому зазначено, що бібліографія може бути неповною. Більшість творів Дюма зараз пам'ятають тільки фахівці, але «Три мушкетери» і «Граф Монте-Крісто» знайомі всім.

  Жорж Сіменон. Цей  французький письменник  - автор понад 400 романів. В основному він писав детективи, де неодмінним головним персонажем був сищик Мегре, хоча у нього є й  недетективні романи. Починаючи чергову книгу, Сименон вішав на двері табличку «Прохання не заважати!», опускав штори і набивав тютюном шість трубок, щоб безперервно палити, не відриваючись від роботи. Він зважувався перед початком і після закінчення кожної книжки, відзначаючи спад ваги. Писав він  дуже дрібним почерком, пояснюючи, що так менше втомлються зап'ясті.

  Айзек Азімов. Ще один рекордсмен - відомий американський письменник-фантаст. Він випустив понад 500 книг (насправді, сюди входять й видання, де він був упорядником або редактором). Азімов друкував на машинці зі швидкістю 90 слів на хвилину, працював по 12 годин на добу і рідко влаштовував собі відпустку. Одного разу в інтерв'ю його запитали, що б він зробив, якби дізнався, що жити йому залишається всього півроку. Письменник відповів: «Я став би друкувати швидше».

  Ріоко Іноуе. Книга рекордів Гіннесса визнає найбільш плідним  цього бразильського письменника. Наполовину японець за походженням, хірург за освітою, він кинув свою професію у 1986 р. і з тих пір випустив 1100 книг під 39 псевдонімами. В основному це легкі пригодницькі, детективні та любовні романи. Письменник чесно зізнається, що ніколи не перечитує свої твори. Він користується певними шаблонами: в книзі повинно бути не менше п'яти вбивств і двох любовних сцен, а число персонажів не повинно перевищувати двадцяти.

  Лопе де Вега.  У галузі театру ніхто не перевершив іспанського драматурга XV-XVI ст. Кажуть, що він написав 1800 п'єс, причому всі вони у віршах. Жодна з п'єс не зайняла у свого творця більше трьох днів. Нерідко під час роботи за спиною автора стояли актори, які вихоплювали листи з чорнилом, що  не просохло, і бігли репетирувати.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария