вторник, марта 22, 2016

Книжкове таксі

   Якщо 22 березня вам доведеться скористатися послугами таксі, не забудьте привітати водія з його професійним святом - саме в цей день відзначають Міжнародний день таксі. А почалося все у 1907 р. у Лондоні - колисці сучасного таксі. Саме тоді на машини (кеби) були встановлені таксометри - тепер ми називаємо їх лічильниками - і c тих пір столичний візник став таксистом.
   Пропонуємо вам прокотитися на книжковому таксі, де вас зустрінуть справжні літературні водії-таксисти.


  І. Штемлер «Таксопарк». Цей роман, де описується вся таємниця працівників сфери обслуговування великого міста - таксистів, свого часу справив ефект бомби, що розірвалася. Ні до, ні після того не виходило настільки масштабного і детального літературного дослідження персональних пасажирських перевезень. Книга насичена не лише виробничими, а й особистими колізіями, де переплітаються долі людей різного віку.

  В. Лобас  «Жовті королі». Це талановите, яскраве, забарвлене живим гумором, зображення сьогоднішньої Америки, взяте у своєрідному ракурсі - через призму сприйняття російського емігранта, який волею обставин змушений стати водієм таксі.

  Р. Черковський «Таксист». Нова книга сучасного українського письменника доволі  жорстка й правдива, хоча написана досить легко й іронічно. В її основі - не просто яскраві будні молодого таксиста, а спроба відвертого погляду на покоління тих, хто народився ще у Радянському Союзі, але сформувався у нових соціокультурних умовах.

  А. Луніна «Таксі «Новорічне». Саша з дитинства любила Новий рік і свято вірила, що всі негаразди і неприємності залишаться у старому році. Але ось уже настав кінець грудня, а щастя не передбачається - роботу втратила, з бойфрендом розлучилася, жити ніде і ні на що. «Чому б не попрацювати таксистом?», - вирішила дівчина. І в місті з'явився прикрашений її руками автомобіль - таксі «Новорічне». Скільки історій вислухала Саша, і для кожного пасажира  знайшла добре слово. Чи знайдеться той, хто вислухає саму Сашу і допоможе їй впоратися з тугою?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий