понедельник, марта 21, 2016

«Лялькові» книги

   21 березня відзначають дивовижне свято - Міжнародний день лялькаря, що спрямований на те, щоб вшановувати і прославляти лялькові театри всього світу і тих, хто в них працює. Ідея відзначати цей день прийшла відомому діячеві лялькового театру з Ірану. І це не випадково. Адже управління казковими персонажами - справжнє мистецтво, оволодіти яким під силу лише талановитим людям, які з радістю «вдихають» життя в своїх безмовних підопічних - ляльок.
   Пропонуємо книги, де лялькам відведена центральна роль.


  Д. Рубіна «Синдром Петрушки». У цій книзі популярна письменниця поєднала три різних жанри: готичний роман про ляльок і  лялькарів, сімейний детектив і психологічну драму. Головний герой - лялькар-геній зробив ляльку - точну копію своєї дружини, що відіграє важливу роль в сюжеті.

  Д. Кінг-Сміт «Леді Дейзі». Це казкова історія про живу старовинну ляльку вікторіанської епохи, яка за все життя поміняла багато маленьких господарів, і, будучи вихованою і навченою  леді, багато що розповідає своєму новому господареві. На жаль, досягнувши певного віку, діти перестають чути леді Дейзі.

  О.М. Толстой «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно». Одна з найулюбленіших дитячих книг, головним героєм якої є пустотливий і неслухняний, але добрий, щирий і простодушний дерев'яний чоловічок. Пройшовши крізь низку різних пригод і випробувань, Буратіно вчиться відрізняти добро від зла, набирається розуму, стає сильним і впевненим захисником для своїх друзів-ляльок Мальвіни і П'єро. Отримавши золотий ключик і здолавши злого Карабаса Барабаса, Буратіно разом з друзями відкриває свій власний ляльковий театр і починає нове щасливе життя.

  Ю. Олеша «Три товстуни». Ця казкова повість написана близько 90 років тому. У фантастичній країні під керуванням Трьох Товстунів назрів бунт. У цей час ламається лялька спадкоємця престолу, і доктора Гаспару наказано полагодити її за одну ніч, що неможливо. Замінивши ляльку на дівчинку-циркачку Суок, яка схожа на іграшку, як дві краплі води, доктор й не підозрює, до чого це призведе ...

  Д. Кунц «Лялькар». Герой роману створив магічний Горн, де виплавляв дивовижних ляльок. Це були живі створіння, наділені інтелектом і всіма людськими пристрастями. Тож не дивно, що одна з ляльок збунтувалася і, вийшовши з-під контролю, оголосила криваве полювання на свого автора.

  Г. Черкашин «Лялька». Це історія про маленьку дівчинку, яка була евакуйована з блокадного Ленінграда, і про ляльку Машу, що залишилася чекати господиню в обложеному місті. У книзі розповідається про людей - хороших і не дуже, про надію, мужність і великодушність.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий