четверг, января 16, 2014

2014 рік: передбачення Айзека Азімова

      Відомий американський письменник Айзек Азімов був не просто видатним фантастом - він залишив ряд пророцтв, що, за його словами, повинні були здійснитися досить скоро. Зокрема, у 1964 р., будучи професором біохімії  Бостонського університету, він   намагався уявити наш світ через 50 років. Ці прогнози Азімова на 2014 рік були опубліковані на сторінках газети «The New York Times».
      Ми пропонуємо вам подивитися, що ж збулося з  пророцтв письменника.


       
     Передбачення № 1. Гаджети продовжать рятувати людей від буденних, рутинних завдань. Кухонне начиння запропонує можливість «автоготування»: нагріту воду буде перетворювати на каву, готувати тости,  варити яйця, смажити бекон і т. д.
      Збулося практично повністю. Кухонні прилади з функцією відкладеного старту - не рідкість у наш час.
     Передбачення № 2. Комунікації зроблять крок далеко вперед і дозволять вам бачити вашого співрозмовника під час телефонної розмови. При цьому екран телефону буде використовуватися не тільки для того, щоб бачити людину, з якою ви розмовляєте, але й для роботи з документами, фотографіями, читання заміток з книг.
       Збулося: відеовиклик - базова функція практично кожного смартфону.
Передбачення № 3. До 2014 року звичними стануть електролюмінесцентні дисплеї. Рекламні щити і стіни будуть світитися  різними кольорами і змінювати їх можна буде одним торканням потрібної кнопки.
   Збулося:  LCD- і LED-телевізори є чи не в кожному будинку, світлодіодні рекламні конструкції встановлюються навіть у невеликих провінційних містах, сенсорним екраном давно нікого не здивуєш.
Передбачення № 4. Сільське господарство зіткнеться з низкою великих труднощів, що підштовхне до створення спеціальних «ферм» для штучного вирощування мікроорганізмів. На ринку з'явиться різноманіття продуктів з різним кольором і смаком на основі дріжджів і водоростей.
   Збулося: у Китаї та Японії активно розробляються такі проекти. 

Передбачення № 5. Світ 2014 року стане світом, де виконання звичайної, рутинної роботи стане неможливим без використання спеціальних машин, що повністю замінять людину в деяких галузях. Згодом все людство почне використовувати ці машини. У цьому плані зміниться освіта і школи. Всі учні середніх шкіл вивчатимуть базові принципи комп'ютерних технологій і ті предмети, що дозволять стати їм професіоналами в комп'ютерних мовах.
   Збулося ще років 20-25 тому.

Передбачення № 6. Однією з головних хвороб сучасної людини стане нудьга. Кількість людей, які  «заразяться» цією хворобою, буде інтенсивно збільшуватися з кожним роком. Це призведе до серйозних душевних недугів, емоційних та соціальних наслідків, і я насмілюся припустити, що психіатрія стане одним з найважливіших медичних напрямків у 2014 році.
   Збулося, на жаль.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий