среда, января 29, 2014

«Конячі» книги

      Згідно зі східним календарем, 31 січня 2014 року  настає рік Коня. Цей рік несе в собі динамізм і напористість, поєднання розважливості і вогняної пристрасті.
     Тисячоліттями кінь відігравав важливу роль у житті людини, що, звичайно ж, не могло не відобразитися в літературі. Його образ був романтизований багатьма поетами і письменниками. Пропонуємо згадати книги про цих чудових тварин.


     П. П. Єршов «Горбоконик». Знаменита казка, в якій  головний герой - кінь, наділенний чарівними властивостями. Обдарований мудрістю і людським словом, він дивує своєю відданістю людині.

     Е. Сетон-Томпсон «Мустанг-іноходець». У центрі оповідання - доля дикого скакуна, його «подруги» та їхнього лошати. Це історія про гармонію незайманої природи і жорстокості людських законів, що порушують цю гармонію.

    Л. М. Толстой «Холстомер». Повість являє собою розповідь пегого мерина про своє трагічнє життя. Автор наділив коня психологією людини, наївною, безпосередньою, природною свідомістю, якій протиставив панівні соціальні пороки «цивілізованого» егоїстичного та жадібного суспільства.

     О. І. Купрін «Ізумруд». Головний герой оповідання - жеребець, який, при всій своїй любові до людини, часто зустрічає незаслужене покарання і гине внаслідок підступності, користолюбства та жадібності людей.

     А. Сьюелл «Чорний Красунчик». Історія коня на ім’я Чорний Красунчик, що розповідається від його особи, сповнена дивовижних пригод і захоплюючих подій. Читаючи цю книгу ви опинитися в Англії середини ХІХ століття, а прочитавши її  -  навчитеся розуміти коней.

       
    Д. Френсіс «Полювання на коней». Автор книги - найвідоміший англійський майстер детектива.  Дія відбувається у неймовірному, красивому, азартному, повному інтриг і пристрасті, світу скачок. Головний герой роману - співробітник контррозвідки -  з ризиком для життя розкриває зловісні злочини і махінації, пов'язані з викраденням породистих коней.
І на закінчення пропонуємо вам зворушливий вірш поета Ігоря Пікуліна:У лошадей глаза печальные.
О чём, скажи, они грустят?
Быть может, видятся им дальние
Края, где пенится закат,
Где на просторах, солнцем залитых,
Шумит ромашковый прибой,
Где ивы спят и ветер кроны их 
Колышет ласковой рукой. 
Там ипподрома стихли скорости
И зреет яблоко-луна;
Там нет людей, есть только лошади;
Там лошадиная страна.
Им снятся сны вполне астральные,
Когда холст неба рвёт гроза...
У лошадей глаза печальные,
Большие, добрые глаза.


З наступаючим роком Коня!
       Ще залишається час, щоб вибрати свій стиль життя і поведінки у цьому році. Чи  продовжувати брести шкапою серед життєвих невдач, чи  скакати алюром або нестися галопом до успіху і щастя. Вибір за вами!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий