четверг, января 02, 2014

Оригінальні ідеї для бібліотек

Сучасний світ диктує нові правила: бібліотеки стали красивими, сучасними, комп'ютеризованими. У всьому світі вони перетворюються на  майданчики для зустрічей, місцевих свят, арт-інсталяцій.
Ми пропонуємо вам підбірку оригінальних дизайнерських рішень, які роблять простір бібліотек зручним і цікавим.




Полиці-гірки
Книжкові полиці дитячої бібліотеки у м. Монтеррей (Мексика) як би повторюють гірський пейзаж міста. Вони створюють ігровий простір, де діти можуть веселитися з книгами. Полиці покриті м'якими матеріалами: діти можуть підійматися на них або грати на підлозі без ризику поранитися. Яскраві кольори оживляють простір і розвивають дитячу уяву.




Особисті шафки для зберігання книг
Керівництво університету Амстердама (Голландія) поставило перед архітекторами завдання спроектувати бібліотеку так, щоб вона стала другим домом для студентів. Там є інформаційний центр, їдальня, місця для індивідуальної та спільної роботи, простір для читання газет і журналів , тихі зони і зони для розмов по телефону. Бібліотека працює не цілодобово, але студенти, які люблять займатися вночі, можуть забрати замовлені в бібліотеці книги зі спеціальних скриньок у «червоній зоні» практично у будь-який час.




«Кімната ідей»
У бібліотеці невеликого містечка Ок-Парк (США) відкрили простір для тимчасових інсталяцій. Це невелика порожня кімната, що кожен місяць перетворюється на щось нове. У перший місяць після створення «Кімнати ідей» її стіни були пофарбовані магнітною чорною фарбою і заповнені тисячею білих магнітів зі словами з різних американських поем. Будь-який бажаючий міг зайти до кімнати і скласти з цих слів свою поему. Потім були виставка робіт місцевих художників, імітація зоряного неба, де кожен міг створити своє сузір'я, інсталяції з природних матеріалів, зроблені місцевими школярами.



Сітка для читання
Іспанські архітектори придумали «книжкову сітку». Сітка натягується між книжковими стелажами, там зручно повалятися з книжкою, як у гамаку. Такий незвичайний спосіб почитати книгу сподобається і дітям, і дорослим. Правда, поки проект ще не реалізований ні в одній з публічних бібліотек, зате подібні «сітки» популярні у приватних бібліотеках.



Килим з трави

Адміністрація Корнельського університету (США) на час зимової сесії покриває простір університетської бібліотеки справжнім зеленим газоном. Відвідувачі можуть роззутися і погуляти по галявині босоніж, читати там книги або навіть поспати на траві. Вважається, що це допомагає перемогти стрес під час зимової сесії.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий