суббота, января 25, 2014

Тетяни - відомі героїні літературних творів

        Сьогодні, напевно, важко відшукати молоду людину, яка не знає про існування Дня студента і не відзначає це свято. У день святої Татіани (25 січня за новим стилем) у 1755 р. імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ «Про заснування Московського університету», і Тетянин день став офіційним університетським днем, а свята Татіана - покровителькою студентів.
        Незважаючи на те, що історія свята своїми коріннями сягає у далеке минуле, традиції збереглися й донині: сучасні студенти    відзначають своє свято шумно і весело.
         Ми ж пропонуємо згадати літературні твори, де головних героїнь звали Тетянами.       Тетяна Ларіна (О.С. Пушкін «Євгеній Онєгін») - найвідоміший жіночий образ російської літератури, улюблена героїня поета, яку автор називав своїм  «милим ідеалом». Еталон і приклад для  багатьох російських письменників, «національний тип» російської жінки, палкої  і чистої, мрійливої  ​​й прямодушної, стійкого друга і вірної дружини.

       
      Пушкін з любов'ю описує її зовнішність, «милу простоту», силу її почуттів, характер, образ думок:

    Итак, она звалась Татьяной.
    Ни красотой сестры своей,
    Ни свежестью ее румяной
    Не привлекла б она очей.
    Дика, печальна, молчалива,
    Как лань лесная, боязлива…

       Таня Рябініна (О. Арбузов «Таня»). Цю п'єсу прийнято вважати блискучим театральним дебютом драматурга. Вона не сходить з театральних афіш протягом півстоліття, продовжуючи залишатися цікавою і, по-своєму, сучасною та зворушливою.
     Головна героїня - натура неординарна, самовіддана жінка, цільна особистість, той самий «діамант в пилу»,  який можна не розглянути  з першого погляду. Винятковість Тані полягає в її особливому, поетичному баченні світу. Ця героїня відкриває галерею арбузовських образів, що їх, незалежно від віку та соціального становища, буде пов'язувати одна чудова якість - якась нерозтрачена дитячість, довірлива наївність, зворушлива життєва незахищеність, непохитна віра в диво та  казку.

Таня Собанєєва (Р. І. Фраєрман «Дика собака Дінго, або Повість про перше кохання») - героїня  ліричного, повного душевної теплоти і світла твору про дружбу,  моральне дорослішання підлітків, про чисте  і зворушливе перше кохання.
Таня  -  звичайна 15-річна школярка. Свідомість того, що вона така ж, як й всі, дозволяє читачам-одноліткам дізнаватися в ній самих себе, в її переживаннях і болісних роздумах бачити схожість зі своїми переживаннями та роздумами. А те, з якою мужністю, з яким самовладанням, а головне, з якою людською гідністю вона  знаходить вихід із дуже важких ситуацій, читач розглядає як приклад, гідний наслідування, сприймає як зразок справжнього благородства і навіть розсудливості.


   Таня - найвідоміший персонаж  дитячого вірша А. Барто. Пам’ятаєте?

   Наша Таня громко плачет,
   Уронила в речку мячик.
   Тише, Танечка, не плачь,
   Не утонет в речке мяч!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий