четверг, августа 14, 2014

Дивовижний книжковий дім

У живописному місці італійської провінції Лілуно (95 км від Венеції), на висоті 1100 метрів над рівнем моря, серед густих високих дерев стоїть дивовижний книжковий будиночок. Спроектував його архітектор Лівіо де Маркі, який з дитинства по-особливому ставився до книг: «Коли я був маленьким хлопчиком, я дуже любив складати найрізноманітніші конструкції з книг, ставлячи їх один на одного». Цей будинок - реалізація його давньої дитячої мрії.

Дерев'яні різьблені елементи, з яких зібрана вся конструкція, за формою нагадують книги самих різних розмірів, скріплені один з одним спеціальними скобами. Найбільша з них вінчає всю конструкцію і служить їй дахом. Стіни зібрані зі стопок книжкових томів,  повернутих до глядача то корінцем, то обкладинкою. Вікна та двері - це розкриті книги,  ніби запрошують заглянути всередину і з цікавістю поглядають на світ навколо.
Усередині будинок ще більш дивовижний, ніж зовні. Меблі, аксесуари, іграшки, навіть лампи і штори вирізані з дерева.
Стіни в усьому будинку покриті білою штукатуркою. На першому поверсі розташована їдальня - обідній стіл у вигляді великого фоліанта і стільці, також складені з книжок. Дерев'яні сходи з перилами у вигляді корабельного каната, прикрашеного кистями,  ведуть з першого поверху на другий, де знаходяться світлі і просторі спальні. Меблі в цих кімнатах представляють собою  незвичайні об'єкти - з обкладинок дерев'яних книг,  з яких зібрані приліжкові тумбочки, приховані місткі ящики.
Будинок, ніби зійшов зі сторінок самих чудесних чарівних казок, - це і дивовижний арт-об'єкт, що нагадує дорослій людині про той час, коли вона була дитиною, і оригінальний зразок дерев'яної архітектури, зроблений з іронією і великим смаком справжнього цінителя книг.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий