среда, августа 06, 2014

Кращі книги ... без хеппі-енду

     Ми хочемо, щоб все в романах закінчувалося добре. Але щасливий кінець буває тільки в казці. Можливо, так навіть краще, коли в творі немає хеппі-енду, а є недомовленість. Це стимулює розумовий процес. Потім довго думаєш, що ж все-таки з написаного для автора головне?
      Пропонуємо вам кращі книги без щасливого кінця.


     Е.М. Ремарк «Тріумфальна арка». Один з найсумніших з європейських романів XX ст. Роман про любов, війну і смерть. Роман про жінку, в якої немає нічого, крім жалюгідних сіюсекундних перемог,  і про чоловіка, який звик до страху, ненависті та безнадії. Роман про пристрасть, що може і повинна завершитися лише трагедією.

     С. Кінг «Зелена миля». Автор запрошує читача до камери смертників - останній притулок для злісних злочинців. Письменник описує переживання і таємниці людської душі перед неминучою долею. Це своєрідна Дорога Смерті від камери до електричного стільця. Про це розповідає головний герой - колишній наглядач однієї з в'язниць, який знаходиться в будинку літніх людей. До його обов'язків як раз таки і входило приведення вироку у виконання.

   Ф.С. Фіцджеральд «Великий Гетсбі». Події роману розвиваються в Нью-Йорку на початку ХХ ст. Стрімке економічне зростання піднімає вгору по соціальних сходах вчорашніх жебраків. Кожен з них тепер може стати мільйонером, прикладаючи певні зусилля. Дорога до успіху і багатства відкрита, але багатий світ вносить свої корективи в людські відносини: втрачаються багато ілюзій, як на дріжджах, зростає злочинність, панує жорстокість. Світ навколо дуже швидко стає іншим. А от чи  найкращим?

   Г.Г. Маркес «Сто років самотності». Один з найпопулярніших романів, написаний у жанрі містичного реалізму, переведений на 35 мов народів світу. І це не дивлячись на те, що книга практично не містить діалогів, прямої мови і написана довгими реченнями. Твір складається з 20 глав, де читач зустрічається з численними героями, яким випала доля мучитися від самотності.

     Л.М. Толстой «Анна Кареніна». Роман усіх часів і народів. Читач знайомиться з головною героїнею, молодою красунею, яка переживає велику любов, що призводить її до загибелі. Автор показує пристрасть руйнівну, згубну, сліпу, що  тримає читача в напрузі протягом усього твору.

     А. Кронін  «Замок Броуді». Власник невеликої капелюшної лавки Джеймс Броуді через завищену самооцінку уявив себе знатним паном. Від цього життя його сім'ї перетворюється на пекло. По суті, автор показав психологічну трансформацію душі, що покривається грубістю, жорстокістю і окостенінням.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий