понедельник, августа 11, 2014

PRO читання молоді

12 серпня   відзначається Міжнародний день молоді. Молодь сьогодні живе в новому часовому форматі - треба встигати вчитися, розважатися, спілкуватися, самостверджуватися в житті, загартовувати характер. А як  справи з читацькою культурою молоді?
Ми спробуємо розібратися, які автори і книги  є сьогодні найпопулярнішими серед молодих читачів.


П. Коельо. Останнім часом молоді люди дуже захопилися романами з психологічним і філософським напрямком. У цьому жанрі лідирує всесвітньо відомий бразильський письменник Пауло Коельо. Його твори про  духовні мандрівки людини - «Алхімік», «Брида», «П'ята гора», «Одинадцять хвилин», «Заїр», «Переможець залишається один», «Валькірії» та ін. - припали до душі багатьом молодим людям. Молодь завжди знаходиться в пошуку, тому їй цікаво читати про те, в чому є сенс буття.

С. Майер. Знаменита вампірська сага «Сутінки» користується великою популярністю серед молоді вже не один рік. Кількість проданих книг вже перевалила за 42 млн. примірників.  В центрі сюжету - кохання 17-річної дівчини до вампіра, який бореться зі своєю природою. Чим же приваблює ця книга молодих людей? Це цілком зрозуміло - їх вабить все незвідане, а тема вампіризму сьогодні дуже популярна.

Я. Вишневський. Книга «Самотність в мережі» сучасного польського письменника також припала до душі молодому поколінню. Та по-іншому й бути не могло: автор описав популярну сьогодні любов через Інтернет. Це до болю знайомо багатьом молодим людям, які кожен день «зависають» в глобальній мережі.

Х. Муракамі. Серед молодих людей дуже популярна сучасна японська література, особливо твори Харукі Муракамі, всю творчість якого можна охарактеризувати одним рядком - мандрівки по лабіринтах душі.

Є. Гришковець. Серед сучасної інтелектуальної прози лідирує російський письменник Євген Гришковець («Ріка», «Планка», «Сорочка»). Він продовжує писати сучасні історії про смішні та трагічні дрібниці, з яких складається наше життя. Почитаєш - і, здається, що життя не так вже безглузде, його є за що полюбити ...

С. Кінг. Молодь із задоволенням читає містичні романи і ужастики. Король цього жанру - Стівен Кінг. Загадкові, жахливі, моторошні - ось перелік найбільш частих епітетів до творів цього автора.

Фантастичним романам не грозить втрата читацької уваги. Серед молоді зараз популярні такі автори як Роберт Сальваторе («Зоряні війни», «Темний Ельф», «Король привидів»), Макс Фрай, («Волонтери Вічності», «Прості чарівні речі»), Марія Семенова («Вовкодав»). У цих книгах вони знаходять грандіозність задумів і доль, лаконічність образів.

З вищесказаного можна зробити висновок, що молодь зараз читає в основному сучасну популярну літературу, бестселери, що мають великі тиражі і гарну рекламу. У коло їхніх інтересів потрапляють різні жанри й автори. Але, на жаль, мало місця займає класика.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Мені здається, якби книги були дешевшими та в більшому асортименті (разів так у сто), то цей список був би зовсім іншим. На жаль, нашій молоді доступна лише малесенька часточка сучасної популярної літератури.
    Чекаю, коли українською видадуть Джона Гріна та Рейнбоу Роуел. Так само в цьому списку мали б бути Сюзанна Коллінз і Кассандра Клер.
    З класики теж у наших книгарнях особливо нема, що вибрати. Те, що в нас видають, це вже найкраще серед найкращого, те, що видавець абсолютно точно зможе продати. Шкода, що живемо в таких реаліях. От тому я вже давно перейшла на електронну читалку та читаю одразу англійською (на щастя, можу собі таке дозволити), бо інакше б років п'ять чекала на улюблені книги й половини б не дочекалася, бо їх не буде вигідно перекладати й друкувати в умовах нашої економіки.

    ОтветитьУдалить