среда, августа 20, 2014

Книги, від яких хочеться плакати    Бувають такі книги, що доводять нас до сліз. Ми переживаємо разом з героями, відчуваємо їхні емоції. Сльози ллються з нас потоком, несучи з собою весь смуток, розчарування і образи, нанесені життям. Але, якщо вже плакати, то краще плакати над чужими історіями.
Ми пропонуємо згадати відомі книги, що після прочитання можуть змусити нас ридати в голос або ж просто пустити скупу сльозу.Г.Е.  Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома». Історія старого  раба на ім'я Том, якого продають і купують різні родини білих рабовласників. У його житті було багато зла і зрад, але він залишився вірним своїм принципам - роби добро і не зраджуй, нехай навіть це буде коштувати тобі життя. 

     І.С. Тургенєв «Муму». Розповідь про глухонімого двірника Гарасима, який знайшов у маленькій  собачці Муму свого єдиного, вірного і безкорисливого друга. Але норовлива бариня, зла і капризна господиня Герасима, подбала про сумний і трагичний розвиток цієї історії.

   Г.М. Троепольскій «Білий Бім Чорне Вухо». Історія відданого пса, господар якого несподівано потрапив у  біду. Людину відвозять до лікарні, а пес відправляється за ним слідом. Після прочитання книги залишається якесь відчуття очищення, усвідомлення того, що будь-яка жива істота на Землі, будь то людина або собака, потребують розуміння і турботи.  


Р. Метісон «Куди приводять мрії». Роман про сильну любов чоловіка і жінки, які прагнуть один до одного, незважаючи на розлуку, що призвела до смерті. І коли вона потрапляє в Пекло через  самогубство, він готовий проміняти Рай на життя з нею в жахливому пеклі.
Ф.С. Фіцджеральд «Ніч ніжна». Історія кохання одруженого лікаря і юної актриси. Доля їх зводить і розділяє кілька разів і, незважаючи на силу їхнього кохання, вони ніяк не можуть зв'язати свої життя воєдино. 

А.Н. Рибаков «Важкий пісок». В основі сюжету роману - любов Рахілі і Якова Іванівських, історія їхньої родини, що триває протягом більше ніж тридцяти років на тлі подій цієї епохи - Перша Світова війна, революція, громадянська війна, індустріалізація, Велика Вітчизняна війна. Життя цієї родини тісно переплетено з долями інших людей багатонаціонального містечка, розташованого на стику РРФСР, України та Білорусії, де і відбувається дія роману. 
А що ви додасте до цього списку?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий