суббота, августа 30, 2014

Кращі книги про школу


     1 вересня - не тільки початок навчального року, але й День знань. День знань - це перші дзвінки і хвилювання, море квітів і білих бантів, це самий довгоочікуваний день для тих, хто вперше переступає шкільний поріг. Напевно, не знайдеться людини, яка б не згадувала день першого дзвінка, свою першу вчительку, шкільних товаришів, з якими починала шлях у доросле життя.
    Ми вітаємо вас з цим чудовим днем і пропонуємо згадати найкращі книги про школу, що розповідають про дитячі проблеми і переживання, про необхідність дорослішання, і, звичайно ж, про нескінченні вигадки і пригоди, в які потрапляють діти.


В. Железняков «Чучело». Повість вперше була опублікована 36 років тому. Вона була дуже популярна, особливо після виходу однойменного фільму, і тисячі хлопчиків і дівчат могли впізнати себе в героях книги. «Чучелом» прозвали однокласники Олену Бессольцеву за несхожість, наївність, дивакуватість. Але під ярликом, начепленим неуважними і жорстокими дітьми, приховувалося гаряче, любляче серце, тонка, благородна натура і незвичайно мужній і чесний характер.

Б. Кауфман «Вгору по сходах, що ведуть вниз». Всесвітньо відомий роман американської письменниці про молоду вчительку, яка намагається зацікавити дітей своїм предметом - англійською літературою. Книга створена в оригінальній формі і складається з нотаток, документів, шкільних творів та листів.

Г. Щербакова «Вам і не снилося». Зворушлива історія про перше кохання десятикласників Юлі та Роми. Їхні почуття витримують перешкоди і випробування розлукою. Велику популярність повісті принесла її блискуча екранізація у 1981 р.

У. Старк  «Диваки і зануди». Неймовірна історія про пригоди дівчинки-підлітка, яка переходить до нової школи. Особливість повісті - в стилі і манері  автора, який точно передає все те, що твориться в голові  12-річної дівчинки, а також в образах героїв: ексцентричної матері, суворого і доброго діда, схожого на Бога, і задиристих  друзях-однокласниках.

Дж. К. Роулінг  «Гаррі Поттер». Хогвартс - це, напевно, єдина школа, в якій хотіли б навчатися не тільки всі діти у світі, а й дорослі. Уявіть тільки: замість географії та алгебри ви поспішаєте на урок зіллєваріння, історії магії або заклинань.

О. Іванов «Географ глобус пропив». Повість про вчителя географії Віктора Служкіна  і його відносини зі школярами, які спочатку роблять все, щоб насолити новому викладачеві, а потім непомітно для себе вчаться життю, завдяки його «антипедагогічному» методу.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий