среда, августа 27, 2014

Книжковий арт: дивовижні витвори мистецтва з книг


    Автори скульптур та інсталяцій, які останнім часом працюють з книгами, вже давно звикли до того, що  глядачі діляться на два протиборчі табори. Одні захоплюються «переродженням» книг і з задоволенням розглядають їхнє нове застосування. Інші заперечують «книжкове мистецтво», вважаючи, що література створена для того, щоб її читати - і тільки. Але, незважаючи на таке неоднозначне  ставлення, книжковий арт продовжує жити.
  Пропонуємо оригінальні проекти та неймовірні моделі книжкового мистецтва і архітектури.


     Американського художника Майка Стілки завжди притягували книги, але не в традиційному сенсі. Автор надає перевагу  малюванню, ніж  читанню, і довгий час він використав сторінки старих книг як полотна для своїх картин. Поки одного разу не вирішив, що на обкладинках малювати зручніше. За допомогою чорнила, кольорових олівців, фарб і лаку художник зображує меланхолійних і часом химерних персонажів, що живуть у світі його фантазій.    Лондонська художниця Су Блеквелл як жадібний читач, черпає натхнення в мистецтві друкованого слова і використовує їх для виробництва своїх чудових книжкових скульптур. При переробці книжкових сторінок художниця розробляє чарівні мініатюрні інсталяції, що стоять на відкритих книгах.    Кожна робота художника Тома Бендтсена, що створена спеціально для арт-фестивалю в Торонто, виконана щонайменше з 10 тис. книг. Приголомшлива книжкова вежа викладена таким чином, що її стіни нагадують глядачеві хмари і небо під час заходу сонця. Книги служать не тільки своєрідними цеглинками стіни, кожна з них - це піксель, з яких вимальовується загальна картина.

    Художник Микола Галанін, корінний житель Аляски, створює скульптури з тисячі паперових листків. У своїй інсталяції «Чим ми стали?» він створив 3D-портрети ручної роботи, зроблені з тисячі книжкових сторінок.    Ірландська художниця Жаклін Раш Лі, яка працює з книгами більш 12 років,  для своєї творчості  вибирає тільки найулюбленіші книги. В її книжкових скульптурах старі книги наповнені почуттям і вміло перетворені у квіти, абстрактні сфери та інші цікаві художні форми.

    Британський дизайнер Люсі Норман стверджує, що в Лондоні щотижня виходять сотні непотрібних книг, що ніхто не купує і не читає. Тому вона перетворює ці непотрібні книги в стильні люстри. Це - не знак неповаги до книг, а порятунок їх від жалюгідної долі - бути викинутими.


    Є багато свідчень того, що люди з дуже вмілими руками і невгамовною фантазією значно подовжують життя речам, які стали непотрібними. Художниця Вероніка Салазар перетворює книгу в арт-об'єкт, при цьому не використовує ножиць і ножа. Вона всього лише майстерно складає сторіночки книги, як складають аркуш паперу, роблячи фігурку орігамі. Процес перетворення книги в орігамі набагато тонше і складніше, а в результаті виходить оригінальна книжкова скульптура.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий